Jacek Sasin przedstawił kolejny pomysł rządu na zredukowanie drożyzny za gaz.
Jacek Sasin przedstawił kolejny pomysł rządu na zredukowanie drożyzny za gaz.

Rząd z kolejnym pomysłem na zatrzymanie drożyzny za gaz. Projekt z datą wsteczną

Redakcja Redakcja Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 105
Na kolejnym posiedzeniu Sejmu posłowie rozpatrzą projekt rządowy, który zakłada objęcie wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych taryfami za gaz. Z nich wyłączone zostaną lokale użytkowe, co ma ulżyć właścicielom sklepów czy innych punktów usługowych.

- Przygotowaliśmy rozwiązanie ustawowe, zakładające, że spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe będą w całości objęte taryfami na gaz, a lokale użytkowe będą z nich wyłączane - stwierdził w "Gościu Wiadomości" wicepremier Jacek Sasin. 

Minister aktywów państwowych chwalił strategię rządu Zjednoczonej Prawicy w obliczu szalejącej drożyzny za energię i gaz. - Z jednej strony to tarcza antyinflacyjna, która spowodowała obniżenie podatków na prąd i gaz, ale to są przede wszystkim rozwiązania legislacyjne, które chronią w pierwszej kolejności gospodarstwa domowe przed skutkami wysokich podwyżek cen gazu - podkreślił Sasin.  

Zobacz: 

Nie żyje legenda rocka. Lider i założyciel zespołu TSA miał 62 lata

Czarnek o trzech powodach mniejszych wypłat dla nauczycieli. Nie ma tam Polskiego Ładu

RPP zdecydowała ws. podwyżek stóp procentowych

- Podwyżki wynikają z szaleństwa na rynkach europejskich i teraz przygotowaliśmy odpowiedź - tłumaczył polityk. 

- Polacy będą bezpieczni, a skala podwyżek cen gazu będzie daleka od rynkowej. Będzie na poziomie 50 proc., tak jak dla wszystkich gospodarstw domowych - przyznał Sasin. Co ciekawe, projekt będzie rozpatrywany w Sejmie w przyszłym tygodniu, a jeśli zostanie przyjęty, to wejdzie w życie z datą wsteczną 1 stycznia 2022 r. 

 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka