Andrzej Duda charytatywnie szusował na nartach. A potem wyraził opinię o Polskim Ładzie

Andrzej Duda w Zakopanem. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Andrzej Duda w Zakopanem. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Andrzej Duda w miniony weekend wziął udział charytatywnych zawodach „12H Slalom Maraton” w Zakopanem. Oprócz pomocy fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, prezydent znalazł czas na wypowiedź na mediów na temat wątpliwości wokół Polskiego Ładu.

Niedawno przeszedł koronawirusa, do pracy - jak oznajmili przedstawiciele Kancelarii Prezydenta - wrócił w sobotę, a w niedzielę już był na stoku. Andrzej Duda uwielbia szusowanie na stokach, dlatego - jak co roku - wziął udział w charytatywnym maratonie narciarskim na rzecz rozwoju sportowego niepełnosprawnych dzieci. Narciarze w Zakopanem przejechali łącznie 712 kilometrów. 

Zobacz: 

Kurski na okładce "Sieci" z synem i kotem. Tłumaczy się z testów na COVID-19

Kaczyński zdobył się na wyznanie. Nigdy wcześniej o tym nie mówił

Raj dla niezaszczepionych. Jest w Polsce miejsce, gdzie cię nie sprawdzą

Charytatywnie dla niepełnosprawnych dzieci

- Ja muszę powiedzieć, że to w moim kalendarzu prezydenckim jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, bo dostrzegam w nim kilka elementów. Media zresztą trafnie przewidziały, że Duda chociaż pewnie chory, COVID-19, prawda, leży tam sztywny, ale na pewno na ten narciarski maraton do Zakopanego przyjedzie. Nie mylili się - mówił kapitan zjazdowej drużyny na rzecz sportowej fundacji w Zakopanem. 

- Będąc na tym sportowym wydarzeniu tworzymy coś dobrego, co ma ogromne znaczenie dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, to integracja przez sport. Nasza rzeczywistość staje się lepsza - stwierdził Andrzej Duda. 

Prezydent wspomniał też, że znacznie łatwiej przechodził koronawirusa teraz, gdy jest po trzech dawkach szczepień. - Mówię wszystkim, że już ozdrowiałem, na szczęście choroba tym razem zupełnie nie była poważna, nawet praktycznie nie poczułem tego, że jakakolwiek choroba mnie dotknęła. Jeżeli ktoś wątpi w skuteczność szczepień, to mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że teraz, po trzech dawkach szczepienia, znacznie lżej zniosłem tę chorobę niż w 2020 r. w październiku, kiedy byłem chory po raz pierwszy. Wtedy czułem, że jestem chory, miałem grypę - opisał na stoku. 

Polski Ład

Andrzej Duda zabrał też głos ws. Polskiego Ładu, który zaakceptował jako głowa państwa. - Polski Ład to bardzo duży program zawierający ogromne rozwiązania legislacyjnie i ustawowe, a wszelkie niedopatrzenia tego programu trzeba jak najszybciej poprawić - oznajmił. 

Pegasus

Dziennikarze w Zakopanem dopytali też o sensacyjne doniesienia na temat inwigilacji senatora Krzysztofa Brejzy systemem Pegasus. W Senacie powstaje komisja bez uprawnień śledczych, a w lutym do Polski z misją przybędą wysłannicy Parlamentu Europejskiego. 

- Jeżeli pojawiają się niepokojące sygnały w sprawie Pegasusa, powinny one zostać wyjaśnione w otwarty sposób - ocenił Duda, dodając, że w Sejmie działa komisja ds. służb specjalnych, która powinna zająć się wyjaśnieniem wszystkich wątków. 

Nie przegap: 

Lepiej przejrzyj szuflady. Starą polską monetę właśnie sprzedano za prawie 4 mln zł

Donald Tusk przekazał na WOŚP "brukselską limuzynę". Wymowny komentarz córki


GW

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka