fot. Twitter/Legia Warszawa
fot. Twitter/Legia Warszawa

Kibice w żałobie. Zmarła postać ważna dla Legii Warszawa

Redakcja Redakcja Legia Warszawa Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Zmarł Wiktor Bołba. Był kustoszem muzeum Legii Warszawa, autorem książek i jednym z twórców magazynu "Nasza Legia". Miał 64 lata.

Wiktor Bołba to postać znana każdemu kibicowi Legii Warszawa.  Był kibicem i pasjonatem historii Legii. Doprowadził do powstania klubowego muzeum, a później nim kierował. Była to pierwsza tej wielkości placówka w Polsce przy klubie sportowym.

„Ochrona polskiej granicy wschodniej” – moneta kolekcjonerska NBP

Zmarł Wiktor Bołba, pomysłodawca i kustosz muzeum Legii Warszawa

Wiktor Bołba, pomysłodawca i kustosz muzeum Legii zmarł w wielu 64 lat – poinformował stołeczny klub. Bołba był współautorem Księgi Stulecia Legii, a także autorem książek o Lucjanie Brychczym i Kazimierzu Deynie.

"Wiktor był postacią absolutnie wyjątkową, obdarzoną doskonałą pamięcią i powszechnie lubianą przez pracowników i kibiców. Był autorytetem, przyjacielem i doradcą. Był niezastąpiony. Był mistrzem w swojej profesji. Jego odejście to wielka strata dla klubowej społeczności" - napisano na stronie internetowej Legii.

"Wiktor, Twoje miejsce zawsze będzie przy Łazienkowskiej" - podsumował klub, a związany z Legią przez wiele lat bramkarz Artur Boruc przekazał: "Brak mi słów... Wiktor na zawsze pozostaniesz w moim sercu... RIP"

Polecamy:

KJ

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport