Morawiecki wysyła ofertę do opozycji. Wiemy, kiedy ma odbyć się narada

Mateusz Morawiecki wyszedł z propozycją. Jak zareaguje opozycja? Fot. KPRM
Mateusz Morawiecki wyszedł z propozycją. Jak zareaguje opozycja? Fot. KPRM
Liderzy opozycji: KO, Polski 2050, Lewicy, PSL oraz Konfederacji otrzymali od premiera Mateusza Morawieckiego zaproszenia do rozmów. Tematem dyskusji, która odbędzie się we wtorek, będzie piąta fala zakażeń koronawirusem.

O skierowaniu zaproszenia do szefów innych partii napisał Morawiecki w mediach społecznościowych. - Skierowałem zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM. Wierzę, że będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków - zaznaczył Morawiecki. 


- Premier Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM - przekazał w niedzielę rzecznik rządu Piotr Mueller. 

 

Zobacz: Morawiecki zaprasza opozycję. Chodzi o walkę z pandemią

Nie wiadomo, czy wszyscy liderzy partii opozycyjnych zjawią się w KPRM, by dyskutować o strategii walki z piątą falą COVID-19. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Donald Tusk odmówił udziału, tłumacząc, że PiS zamierza przerzucić winę za wysoką liczbę zgonów na swoich politycznych oponentów. Lider PO wielokrotnie o tym wspominał na konferencjach prasowych.  

Czytaj: 

Borys Budka wczoraj podkreślał, że żadnego zaproszenia nie otrzymał. - W związku z informacjami o planowanym spotkaniu premiera z szefami partii i klubów parlamentarnych informuję, że żadne zaproszenie do mnie nie dotarło. Na ostatnie spotkanie (poniedziałek 15.00) SMS-owe zaproszenie dostałem w niedzielę o 21.57, mają więc jeszcze sporo czasu… - komentował były lider Koalicji Obywatelskiej. 

GWLubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości