Opozycja komentuje dymisję w rządzie. "Pseudoład", "nikt nie znał nazwiska ministra"

Polski Ład jest niemiłosiernie krytykowany przez opozycję.
Polski Ład jest niemiłosiernie krytykowany przez opozycję.
Politycy PO, PSL, Porozumienia i Lewicy zgodnie przyznają, że dymisja Tadeusza Kościńskiego to niewystarczająca reakcja na noworoczny chaos z Polskim Ładem.

Tadeusz Kościński, minister finansów, złożył dymisję, którą przyjęło kierownictwo PiS - dowiedzieliśmy się po obradach kierownictwa partii rządzącej. 

- Premier Morawiecki otrzymał rezygnację Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów. Po przyjęciu dymisji przez Prezydenta Andrzeja Dudę premier będzie tymczasowo pełnił obowiązki ministra finansów do momentu powołania nowej osoby - poinformował rzecznik gabinetu Piotr Mueller. 

Opozycja nie zostawia na rządzie suchej nitki. Politycy PO, PSL i Lewicy twierdzą, że dymisja Kościńskiego to zbyt mało, bowiem za Polski Ład odpowiadają przede wszystkim Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. 

- Ależ odważny ten premier Morawiecki. Tak się chwalił tym pseudoładem, a gdy trzeba ponieść odpowiedzialność - schował się za plecami komitetu partyjnego PiS i wystawił ministra finansów - napisał Borys Budka. 

- Kościński głupot nawymyślał, a teraz Morawiecki musi to wszystko naprawić - ironizował europoseł Bartosz Arłukowicz.

- Morawiecki zawinił, Kościńskiego wywalili - skomentowała Katarzyna Lubnauer. 


Zdaniem Miłosza Motyki - rzecznika PSL - "kowal zawinił, Cygana powiesili". - Za ten pseudoład odpowiadają premier i prezes PiS, a nie minister Kościński. Powinni pozostawić kwotę wolną od podatku, a resztę wyrzucić do kosza - mówił na antenie TVN24. 

- Dzięki rezygnacji Pana Tadeusza Kościńskiego Polki i Polacy dowiedzieli się kto był Ministrem Finansów w rządzie PiS - stwierdził Włodzimierz Czarzasty, lider Lewicy. 

Polski Ład krytykuje również Porozumienie Jarosława Gowina. - Skoro za sukces Polski Ład minister Kościński musiał zrezygnować, to co by się stało, gdyby ten program nie wyszedł? - pytał rzecznik byłego wicepremiera Jan Strzeżek. 

- Polski Ład jest tak fantastyczny, że Minister Finansów w nagrodę nie będzie musiał już zasiadać w rządzie PiS - czytamy na profilu Konfederacji. 

 

Zobacz: 

Jest dymisja za Polski Ład. PiS wyciąga konsekwencje

Facebook i Instagram znikną z Europy? Jest takie ryzyko

PiS obraduje w sprawie Polskiego Ładu. Terlecki: konsekwencje muszą być poważne


GW

Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka