Tego jeszcze nie było. Szok! Zmienił się lider rankingu zaufania

Do tej pory na szczycie rankingu zaufania plasował się najczęściej prezydent Andrzej Duda. W ostatnim rankingu IBRiS dla Onetu pierwsze miejsce zajął Mateusz Morawiecki, ale to też już przeszłość. Polacy najbardziej ufają Rafałowi Trzaskowskiemu.

Rafał Trzaskowski awansował na pierwsze miejsce rankingu IBRiS. Prezydent Warszawy cieszy się zaufaniem 38,8 proc. badanych.

Najbardziej ufamy Trzaskowskiemu

Wynik Rafała Trzaskowskiego - 38,8 proc.- to o 2 pkt proc. więcej niż przed miesiącem. W poprzednim badaniu największym zaufaniem cieszył się premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz: Który z polityków cieszy się największym zaufaniem? Nigdy byście nie zgadli

Brak zaufania do Trzaskowskiego deklaruje jednocześnie 41,1 proc. osób.

Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Duda, który uzyskał wynik 37,9 proc. pozytywnych odpowiedzi, czyli o 2,2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Jednocześnie prezydentowi nie ufa 52 proc. ankietowanych.

Bolesny spadek

Z 1. miejsca boleśnie spadł premier Mateusz Morawiecki. Ufa mu 36,7 proc. badanych (0,9 pkt proc. mniej niż w styczniu). Tym samym premier uzyskał najwięcej negatywnych not. Nie ufa mu aż 58,1 proc. badanych.

Na dalszych miejscach znaleźli się liderzy partii opozycyjnych, którzy odnotowali spory wzrost zaufania Polaków.

Lider PO Donald Tusk znalazł się tuż za podium, uzyskując wynik 31,3 proc. zaufania (wzrost o 2,3 pkt proc.).

Na piątym miejscu plasuje się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 31,1 proc. (spadek o 1,8 pkt proc.), a jeszcze za nim Szymon Hołownia z wynikiem 31 proc. pozytywnych odpowiedzi (wzrost o 0,4 pkt proc.), który często plasował się w ścisłej trójce podobnych rankingów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: marszałek Senatu Tomasz Grodzki z zaufaniem 28,4 proc. (wzrost o 0,6 pkt proc.), prezes PiS Jarosław Kaczyński z wynikiem 26 proc. (spadek o 2,9 pkt proc.) oraz minister zdrowia Adam Niedzielski z wynikiem 25,8 proc. (wzrost o 4,6 pkt proc.).

Dziesiąta w rankingu jest kobieta - Elżbieta Witek, której ufa 24,3 proc. badanych (spadek o 0,8 pkt proc.).

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj80 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka