Będą kolejne poprawki w Polskim Ładzie. Kaczyński oburzony stratami dla podatników

Jarosław Kaczyński jest niezadowolony z efektów i pomyłek przy Polskim Ładzie. Fot. Youtube
Jarosław Kaczyński jest niezadowolony z efektów i pomyłek przy Polskim Ładzie. Fot. Youtube
W ciągu dwóch, trzech miesięcy PiS przygotuje daleko idące poprawki do Polskiego Ładu - zapowiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy dodał też, że będą kolejne dymisje za polityczne zamieszanie wokół reformy podatkowej.

Polski Ład nie rozpoczął się najlepiej - przyznał to sam wicepremier i prezes PiS w wywiadzie, udzielonym dla Polskiego Radia 24. W ubiegłym tygodniu został zdymisjonowany minister finansów Tadeusz Kościński. Z kolei w resorcie posadę dyrektor generalnej straciła Renata Oszast, a na jej miejsce wytypowano Katarzynę Szwedę. Wciąż trwają poszukiwania nowego ministra - tymczasowo funkcję pełni szef rządu Mateusz Morawiecki. 

Zobacz: Przetasowania w Ministerstwie Finansów. Morawiecki utrzymuje wpływy w resorcie

- Zaczęło się nie najlepiej, ale to nie jest jedyny element Polskiego Ładu. To wszystko trzeba naprawić. Wyciągnięto już część konsekwencji personalnych, bo popełniono bardzo poważne błędy. Fundamentalnym  było powierzenie przygotowania tego ludziom, którzy byli niezainteresowani tym, bo to przedsięwzięcie się udało - przekonywał słuchaczy Kaczyński.

Co ciekawe, lider PiS nie ma na myśli młodych wiceministrów finansów - w tym Piotra Patkowskiego - a merytorycznych ekspertów, zatrudnionych przez rząd.  

Czytaj: Kaczyński skrytykował Ziobrę: Jestem zawiedziony, że takie oświadczenia padają publicznie

Na dymisji ministra finansów i dyrektor generalnej w resorcie się nie skończy. - Część błędów wynikała z braku wiedzy, pomyłek, niezbyt skupionej uwagi, jeśli chodzi o przygotowywanie zmian, ale część jest tak oczywista, że są to efekty braku dobrej woli, ale za to się odpowiada. Tutaj wnioski zostały w dużej mierze wyciągnięte - wyjaśnił Kaczyński. 

- Najważniejsze dla obywateli jest to, by te niedostatki, często naprawdę drastyczne, zostały naprawione. Te straty zostaną wyrównane - obiecał prezes PiS, stwierdzając, że możemy się spodziewać kolejnych poprawek do Polskiego Ładu w ciągu 2-3 miesięcy. 

Nie przegap: Śliczni chłopcy zrobią wam jesień. Tekst Jastrzębowskiego

GW


Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka