Przetasowania w Ministerstwie Finansów. Morawiecki utrzymuje wpływy w resorcie

Ministerstwo finansów. Fot. Flickr/Maciej Janiec
Ministerstwo finansów. Fot. Flickr/Maciej Janiec
Katarzyna Szweda została nową dyrektor generalną w Ministerstwie Finansów. Na stanowisku zastąpiła Renatę Oszast. Nieoficjalnie wiadomo, że Szweda to współpracowniczka Mateusza Morawieckiego.

Na stronach resortu finansów jako dyrektor generalna wymieniana jest od dzisiaj Katarzyna Szweda. W krótkiej nocie wyjaśniono, że urzędniczka objęła stanowisko dyrektora generalnego 15 lutego.

Szweda to absolwentka Wydział Nauk Społecznych KUL-u, ukończyła też studia z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz kontrolingu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Zobacz: 

Czy istnieje wypalenie zawodowe wśród polityków? - ujawnia Zbigniew Girzyński

Renata Gabryjelska: "Dużo robiłam dla innych, a mało dbałam o siebie"

Polski Ład dla firm - ulgi i estoński CIT

"Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym menedżerskie, zdobyte zarówno w biznesie jak i administracji" - chwali ją resort. Szweda wcześniej pracowała w resorcie rozwoju. 

Renata Oszast ostatecznie odeszła z resortu finansów. Według "Business Insider", to najbliższa współpracowniczka premiera Mateusza Morawieckiego i osoba, mająca dotąd gigantyczne wpływy w resorcie. Spekuluje się, że Oszast musiała stracić stanowisko ze względu na chaos wokół Polskiego Ładu.  


W ubiegłym tygodniu ze stanowiska ministra finansów zrezygnował Tadeusz Kościński. Do czasu powołania nowego ministra resortem kieruje premier Mateusz Morawiecki.

W piątek premier odwołał też wiceministra finansów Jana Sarnowskiego za "błędy we wdrażaniu zmian podatkowych". 

GW

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka