Boeing P-8 amerykańskich sił wojskowych.
Boeing P-8 amerykańskich sił wojskowych.

Było naprawdę blisko. Samoloty USA i Rosji leciały obok siebie

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Rosyjskie samoloty myśliwskie zbliżyły się na "niebezpieczną odległość" do samolotu amerykańskiej marynarki wojennej. Telewizja CNN ujawniła, że do incydentu doszło w weekend nad Morzem Śródziemnym. Piloci USA byli mocno zdziwieni nieprofesjonalnymi manewrami kilku Rosjan.

Do groźnego incydentu doszło nad wodami międzynarodowymi Morza Śródziemnego, gdy do samolotu patrolowego marynarki wojennej Boeing P-8 podleciało kilka samolotów rosyjskich. Źródła CNN nie określiły natomiast, na jaką odległość zbliżyły się samoloty, ale "manewry Rosjan zostały opisane jako niebezpieczne i nieprofesjonalne" - podano w telewizji.

Incydent miał zostać zapisany na nagraniu wideo. Według agencji Reutera, dystans między samolotami wynosił zaledwie kilka stóp - a jedna stopa to 30,48 cm.

Jak wynika z raportów Pentagonu ,niedługo potem doszło do kolejnego bliskiego spotkania rosyjskich i amerykańskich samolotów.

Do innego incydentu doszło we wtorek nad wschodnią Syrią. CNN poinformowało, że amerykańskie myśliwce odeskortowały rosyjski samolot transportowy i dwa bombowce, gdy Rosjanie nie poinformowali Amerykanów o ruchu swoich maszyn nad strefą z odpowiednim wyprzedzeniem - wbrew wcześniejszym ustaleniom. 

Zobacz: 

Będą kolejne poprawki w Polskim Ładzie. Kaczyński oburzony stratami dla podatników

Renata Gabryjelska: "Dużo robiłam dla innych, a mało dbałam o siebie"

Polski Ład dla firm - ulgi i estoński CIT


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka