Było naprawdę blisko. Samoloty USA i Rosji leciały obok siebie

Boeing P-8 amerykańskich sił wojskowych.
Boeing P-8 amerykańskich sił wojskowych.
Rosyjskie samoloty myśliwskie zbliżyły się na "niebezpieczną odległość" do samolotu amerykańskiej marynarki wojennej. Telewizja CNN ujawniła, że do incydentu doszło w weekend nad Morzem Śródziemnym. Piloci USA byli mocno zdziwieni nieprofesjonalnymi manewrami kilku Rosjan.

Do groźnego incydentu doszło nad wodami międzynarodowymi Morza Śródziemnego, gdy do samolotu patrolowego marynarki wojennej Boeing P-8 podleciało kilka samolotów rosyjskich. Źródła CNN nie określiły natomiast, na jaką odległość zbliżyły się samoloty, ale "manewry Rosjan zostały opisane jako niebezpieczne i nieprofesjonalne" - podano w telewizji.

Incydent miał zostać zapisany na nagraniu wideo. Według agencji Reutera, dystans między samolotami wynosił zaledwie kilka stóp - a jedna stopa to 30,48 cm.

Jak wynika z raportów Pentagonu ,niedługo potem doszło do kolejnego bliskiego spotkania rosyjskich i amerykańskich samolotów.

Do innego incydentu doszło we wtorek nad wschodnią Syrią. CNN poinformowało, że amerykańskie myśliwce odeskortowały rosyjski samolot transportowy i dwa bombowce, gdy Rosjanie nie poinformowali Amerykanów o ruchu swoich maszyn nad strefą z odpowiednim wyprzedzeniem - wbrew wcześniejszym ustaleniom. 

Zobacz: 

Będą kolejne poprawki w Polskim Ładzie. Kaczyński oburzony stratami dla podatników

Renata Gabryjelska: "Dużo robiłam dla innych, a mało dbałam o siebie"

Polski Ład dla firm - ulgi i estoński CIT


GW

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka