Witold Paszt/fot. Facebook
Witold Paszt/fot. Facebook

Zmarł Witold Paszt

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Nie żyje znany artysta polskiej estrady Witold Paszt, jeden z liderów grupy VOX. O śmierci piosenkarza poinformowała jego rodzina na Facebooku. Miał 68 lat.

"Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa" - napisały córki artysty.

Artysta w ostatnim czasie chorował. Nie pojawił się również na finale programu "The Voice Senior".

"Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył.
Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego" - napisały córki Paszta.

Podziękowały również za opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu oraz za wsparcie i ciepłe słowa, które napływały do rodziny. Natalia i Aleksandra Paszt poinformowały, że szczegóły dotyczące pożegnania ojca zostaną podane w późniejszym terminie.

image
podpis: Grupa Vox. Fot. Pasztka CC BY-SA 4.0.

Witold Paszt - życiorys

Witold Paszt pochodził z Zamościa. Był wokalistą i założycielem zespołu Vox. Karierę rozpoczął w 1977 w założonej przez siebie grupie Victoria Singers. Rok później założył zespół Vox, z którym wydał kilka albumów. Kwartet, a potem tercet był uwielbiany przez polską publiczność. Zagrali dziesiątki koncertów w Polsce, a także za granicą.

W 2001 r. Paszt wydał pierwszy solowy album studyjny pt. Jak słońce, utrzymany w konwencji muzyki pop i pop-rock.

W latach 2021–2022 był jednym z trenerów od drugiej edycji programu The Voice Senior w TVP2.

Wiosną 2005 uczestniczył w pierwszej edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami (2005) i wtedy w parze z Anną Głogowską zajął drugie miejsce w finale.

Pojawił się też gościnnie w serialu Klinika samotnych serc (2005) i filmie Planeta singli 2 (2018), poza tym wcielił się w postać Króla Cyganów w telewizyjnym filmie Wesele w kurnej chacie (2016) i Gézę Kalocsaya w filmie Gwiazdy (2017).


ja


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura