gov.pl
gov.pl

Tadeusz Kościński przerwał milczenie, mówił o Polskim Ładzie. Jego opinia może dziwić

Redakcja Redakcja Polski Ład Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Tadeusz Kościński był w sobotę gościem RMF FM. Były minister finansów postanowił opowiedzieć o kulisach pracy nad Polskim Ładem. - Nie było możliwości, żebym ja wiedział wszystko. To są rzeczy, które były wykonywane przez moich podwładnych i je raportowali na spotkaniach komitetu kierownictwa. Wiedzieliśmy, co się dzieje, ale nikt nie miał na tyle czasu, by wchodzić w detale. To jest rola pionu legislacji - powiedział w RMF FM Tadeusz Kościński.

- Ministerstwo Finansów to 63 tysiące pracowników. Nie jest tak, że Polski Ład był jedynym tematem. To jest jeden mały kawałek całej działalności - mówił Kościński w RMF FM.

Tadeusz Kościński o Polskim Ładzie i swojej dymisji

Tadeusz Kościński uważa, że w resorcie nie było żadnej obstrukcji. - Może to tak wyglądać, trzeba to sprawdzić i potwierdzić. Pisze się, że są błędy. Jakie te błędy są? Trzeba rozpisać, co kto myśli, że jest błędem i zobaczyć, skąd on pochodzi. Wtedy będzie wiadomo, czy to była obstrukcja wewnątrz, niezrozumienie, brak edukacji czy może nagonka medialna - powiedział w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem polityk.

Zapytany o dymisję za chaos związany z Polskim Ładem, porównał tę sytuację do kapitana drużyny.

- Jak ekipa gra dobrze to kapitan podnosi do góry puchar i się cieszy. Jak ekipa przegrywa to kapitan (opuszcza - przyp. red.) głowę w dół i musi zejść ze sceny(...) Biorę odpowiedzialność i koniec. Nie jest tak, że mam jakiś żal. To jest naturalne, że kapitan bierze odpowiedzialność, ale kto zawinił, to już zupełnie inna kwestia - powiedział Kościński.

Kościński odniósł się też do krytycznych ocen Polskiego Ładu. - Ludzie są niezadowoleni, bo się im mówi, że jest źle. Jest olbrzymia rzesza 70-80 proc. podatników, którzy są bardzo zadowoleni, tylko ich się nie pyta, nie zaprasza, żeby powiedzieli, czy dostali więcej pieniędzy - mówił w RMF FM.

SW


Czytaj dalej:

Zmarł Witold Paszt

Jak PiS straci władzę, to nie przez Polski Ład. Wkrótce nikt nie będzie pamiętać tej nazwy

Liderzy PiS odetchną z ulgą? Nowe sondaże łaskawe dla rządzącej partii

Zmarł Zdzisław Podkański, były minister kultury, poseł i samorządowiec

Wichury nad Polską. Strażacy cudem uniknęli śmierci [WIDEO]

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka