Tusk przerwał milczenie ws. agresji Putina. Złożył obietnicę, będzie działać

Donald Tusk twierdzi, że to godzina próby dla Europy. Fot. Flickr
Donald Tusk twierdzi, że to godzina próby dla Europy. Fot. Flickr
Donald Tusk był mocno krytykowany w TVP i przez część polityków Zjednoczonej Prawicy za milczenie po orędziu Władimira Putina i naruszeniu integralności terytorialnej Ukrainy przez rosyjskie wojska w Donbasie. Szef PO wreszcie zabrał głos po kilkunastu godzinach. Zapewnił, że zrobi wszystko, by nakłonić Europę do zdecydowanej reakcji na agresję Moskwy.

Gdzie jest Donald Tusk i dlaczego milczy? Te pytania pojawiały się od poniedziałkowego wieczoru w dyskusjach publicystycznych w TVP INFO. Ostatni wpis byłego premiera dotyczył majątku Mateusza Morawieckiego. W czasie kryzysu, gdy ważyły się losy republik donieckiej i ługańskiej - milczał. We wtorek zapewnił jednak o całkowitym poparciu dla państwa ukraińskiego. 

- W chwili kiedy Rosja demonstracyjnie anektuje ukraińskie terytoria, Europa musi pamiętać, że tylko odwaga i nieustępliwość powstrzymają agresora. Wierzę, że nam ich nie zabraknie w godzinie próby i zrobię wszystko, aby tak się stało - podkreślił Tusk. 


Wpis lidera PO jest przetłumaczony na Twitterze w językach angielskim i rosyjskim. Wysłał go z profilu szefa Europejskiej Partii Ludowej. 

Zobacz: 


GW


Lubię to! Skomentuj109 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka