Rosjanie jak sowieci z minionej epoki. Tak plądrują sklepy, biorą nawet... mandarynki

Rosjanie szturmują sklep na Ukrainie.
Rosjanie szturmują sklep na Ukrainie.
Rosjanie kradną pieniądze z ukraińskich placówek bankowych, ale też szabrują w sklepach. Niezależny portal Nexta zaprezentował wideo z monitoringu, na którym widać, jak żołnierze z armii Władimira Putina kradną... mandarynki.

Opublikowane nagranie jest z dzisiaj, ale nie wiadomo, gdzie dokładnie na Ukrainie wpadło kilku Rosjan, uzbrojonych w karabiny, do sklepu. Żołnierze wpadli szybko do punktu i w pośpiechu kradną owoce. Jeden z nich kradnie pieniądze spod lady.  

[/twitter-tweet]

Podpis Nexty jest na tyle oryginalny, że warto go przytoczyć: "Rosyjska armia pierwszy raz na własne oczy zobaczyła mandarynki". Wideo potwierdza, że wśród części oficerów panuje degrengolada, słabe morale i braki w zaopatrzeniu. Takie są też obserwacje amerykańskiego wywiadu. 


W ostatnich dniach zdarzały się sytuacje na wschodzie Ukrainy, że Rosjanie prosili okolicznych mieszkańców o jedzenie lub paliwo. Dwóch najeźdźców zdecydowało się nawet na wizytę na komisariacie policji, by poprosić o pomoc. W ukraińskich mediach społecznościowych natychmiast opublikowano wizerunki pojmanych żołnierzy wroga. 

Zobacz: 

Charków zdewastowany przez Rosjan. Dziennikarz pokazał skalę ataków rakietowych

Polska chce ścigać Putina. Ziobro zapowiedział złożenie ważnego wniosku

Nie pomagajcie Rosji. Nie wrzucajcie do sieci pewnych zdjęć


 GW

Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka