PAP/Radek Pietruszka
PAP/Radek Pietruszka

Premier Morawiecki ostry jak nigdy, padły najgorsze zarzuty. Żąda kolejnej dotkliwej kary

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 268
Nie nazywajmy Putina szaleńcem. To nie szaleniec, to pozbawiony ludzkich odruchów zbrodniarz; ludobójca, który postępował i postępuje do bólu metodycznie - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał "konsekwencje wojny Putina mogą nieść katastrofę dla całej ludzkiej cywilizacji".

"Zachód musi wobec Putina postawić konkretne warunki. Z każdym kolejnym dniem, w którym Putin prowadzi tę wojnę, pakiet sankcji powinien się rozszerzać. Z każdym dniem" - mówił Morawiecki w opublikowanym w piątek na Facebooku podkaście.

Morawiecki: Globalne zagrożenie. Wojna Putina może nieść katastrofę dla całej ludzkiej cywilizacji

Jak zaznaczył "jeśli Unia Europejska i Sojusz Północnoatlantycki nie zobligują Rosji do zaprzestania działań wojennych, to będziemy przyglądali się, jak umierają kolejni niewinni ludzie, a domy, przedszkola i szkoły pożera ogień wojny".

Polecamy:

Ważna rosyjska polityk złamała zmowę milczenia. Niebywałe, co ujawniła o Rosji i wojnie

Nie! Wejście do euro nie ochroni nas przed Rosją!

"Wszyscy z rana widzieliśmy doniesienia o ostrzeliwaniu przez rosyjskie wojska elektrowni atomowej w Zaporożu. To już naprawdę globalne zagrożenie. Konsekwencje wojny Putina mogą nieść katastrofę dla całej ludzkiej cywilizacji" - podkreślił szef polskiego rządu.

"Apeluję więc - nie nazywajmy Putina szaleńcem. To zamazuje prawdziwy obraz sytuacji. Putin to nie szaleniec, to pozbawiony ludzkich odruchów zbrodniarz; ludobójca, który postępował i ciągle postępuje do bólu metodycznie" - ocenił Morawiecki.

Wskazał, że "narracja o szaleńcu nie dotyka istoty rzeczy". "To zdejmuje odpowiedzialność z tych rządów i z tych ośrodków decyzyjnych w Europie, które przez lata robiły z Putinem interesy. Przecież tę rosyjska machinę wojenną ktoś sfinansował, nie wolno nam o tym zapomnieć" - dodał szef rządu. (PAP)

SW


Czytaj dalej:

Blinken i von der Leyen ostrzegają przed dalszym rozwojem sytuacji. I obiecują pomoc

Od lat twierdził, że jest na czarnej liście Putina. Oligarcha nie żyje, jest potwierdzenie

NATO przekazało niepokojące wieści. Jest też pilny apel do Władimira Putina

Eksperci wieszczą ogromną katastrofę rosyjskiej gospodarki. Historia lubi się powtarzać

Widzowie nie dowierzali. Rosyjski finansista na wizji wypił za śmierć moskiewskiej giełdy

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka