Uchodźcy i polskie spory. Kaja Godek z makabrycznymi ulotkami, lewica z propozycją aborcji

PAP/Darek Delmanowicz
PAP/Darek Delmanowicz
Prawo aborcyjne jest na Ukrainie o wiele mniej surowe niż w Polsce - Ukrainki mogą przerwać ciążę do 12. tygodnia bez podania przyczyny, a tzw. tabletki "po" są dostępne bez recepty.

Aktywiści proaborcyjni zwrócili uwagę, że surowe prawo aborcyjne w Polsce może stanowić istotną przeszkodę dla Ukrainek, które uciekły do kraju nad Wisłą przed wojną, dlatego namawiają lekarzy, by respektowali decyzje uchodźczyń i nie utrudniali uzyskania pomocy i respektowali ich prawa reprodukcyjne. Po drugiej stronie barykady stanęła Kaja Godek - rozdaje ulotki ostrzegające przed prawnymi konsekwencjami aborcji i drastycznymi zdjęciami martwych płodów.

Aborcja na Ukrainie

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem - WKRW opublikowała apel, w którym zwraca się do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, Ministerstwa Zdrowia, Prezesa NFZ Filipa Nowaka i lekarzy, pod którym podpisało się aż 118 organizacji prokobiecych.

Aborcja w Ukrainie jest legalna do 12 tygodnia ciąży bez podawania przyczyny, a tabletki poronne są dostępne bez recepty. Przybywając do Polski są skonfrontowane z nieludzkimi przepisami, według których aborcja legalna jest tylko z przesłanek zagrożenia zdrowia lub życia kobiety w ciąży lub czynu zabronionego, a dostęp do “tabletki po” jest utrudniony. I mówimy tu o dostępie dla polskich kobiet, które są ubezpieczone - czytamy w apelu WKRW. Poniżej zamieszczamy całą jego treść.

" target="_blank">

Kaja Godek pokazuje makabryczne zdjęcia

Kaja Godek stanęła po drugiej stronie barykady. Jej fundacja zdecydowała się rozdawać kobietom uciekającym z kraju dotkniętego wojną ulotki ostrzegające przed prawnymi skutkami aborcji. "Zdobią je" makabryczne zdjęcia rozczłonkowanego płodu we krwi.

"Od momentu wybuchu konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą, każdego dnia przybywa do Polski tysiące imigrantów. Wśród osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy są również kobiety w ciąży. Organizacje proaborcyjne potraktowały tę sytuację jako okazję, by zabić jeszcze więcej dzieci! Aborcjonistki docierają do Ukrainek z informacjami o tym, w jaki sposób mogą dokonać aborcji poza granicami prawa na terenie Polski lub poza nią" - czytamy na stronie Fundacji Życie Rodzina.

Poniżej zdjęcie ulotki ze strony fundacji:

image

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo