USA: Amerykanie chcą ostrzejszej postawy wobec Rosji. Obawiają się też ataku jądrowego

źródło: Flickr / Saeed Shah
źródło: Flickr / Saeed Shah
Z najnowszego sondażu dla Associated Press opublikowanego w poniedziałek wynika, że większość Amerykanów twierdzi, że postawa administracji Bidena wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie jest wystarczająco twarda i chce "skutecznych sankcji", nawet jeśli wiązałoby się to z negatywnym wpływem na gospodarkę USA. Jednocześnie aż 88 procent badanych obawia się użycia przez Rosję broni jądrowej.

Amerykanie o sankcjach

Badanie Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research ukazuje, że 56 procent ankietowanych uważa odpowiedź prezydenta Bidena na rosyjską inwazję za niewystarczająco twardą.

Z sondażu wynika też, że 56 procent respondentów uważa, że sankcje USA powinny być "tak skuteczne, jak to tylko możliwe", nawet jeśli wpłynie to negatywnie na amerykańską gospodarkę.

Zobacz też:

Ponad połowa badanych popiera dotychczasowe restrykcje

Jednocześnie aż 68 procent ankietowanych popiera dotychczasowe sankcje. 64 procent popiera dostawy broni na Ukrainę, a 67 procent przyjęcie ukraińskich uchodźców.

Amerykanie boją się broni jądrowej

Z sondażu wynika, że miażdżąca większość badanych obawia się użycia przez Rosję broni jądrowej.

88 procent – w tym 60 procent "bardzo" lub "skrajnie" jest zaniepokojonych tym, że Rosja użyje takiej broni na Ukrainie. 81 procent – w innym europejskim kraju, a 75 procent – przeciwko USA.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka