Totalizator sportowy zebrał 2,26 mln zł na rzecz Ukrainy. Startuje kolejna edycja

Totalizator Sportowy
Totalizator Sportowy
W poniedziałek (4 kwietnia) ruszyła sprzedaż drugiej edycji Zakładów Specjalnych Totalizatora Sportowego, z której cały przychód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Zakłady Specjalne dostępne są zarówno w punktach LOTTO, jak i na stronie internetowej.

Sprzedaż potrwa do 17 kwietnia. W trakcie pierwszej edycji zebrano kwotę 2 260 640,00 zł.

Koniec pierwszej edycji sprzedaży Zakładów Specjalnych

Pierwsza edycja sprzedaży tej gry liczbowej rozpoczęła się 18 marca, a zakończyła w niedzielę (3 kwietnia). W losowaniu, w którym padły liczby: 9, 10, 23, 30, 42, nie odnotowano głównej wygranej.

Po raz pierwszy w historii wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży Zakładów Specjalnych (z wyłączeniem dopłat) Totalizator Sportowy przekaże na cel społeczny, którym w tym przypadku jest pomoc Ukrainie. Zostaną one przeznaczone na doraźną pomoc dzieciom i ich opiekunom będącym w Polsce, jak i na zaspokajanie ich przyszłych potrzeb. Mowa o przysposobieniu do podjęcia pracy w Polsce, nauce języka polskiego, wsparciu działań integracyjnych itd.

Kupując zakład, pomagasz Ukrainie

Zakłady Specjalne są organizowane przez Totalizator Sportowy z ważnych powodów. W przypadku tej edycji każdy, kto nabędzie zakład, będzie mógł pomóc obywatelom Ukrainy, a jednocześnie zyskać szansę na wygraną. Aby zagrać, należy udać się do punktu LOTTO lub zagrać na stronie internetowej LOTTO. Typuje się 5 z 45 liczb. Koszt zakładu to 10 zł (w tym 2 zł dopłaty). Wygrana będzie wypłacana za trafienie trzech, czterech lub pięciu liczb, a wysokość wygranych zależy od kwoty stawek wpłaconych przez graczy.

Wszelkie koszty organizacji gry, w tym wartość wygranych, pokrywa Totalizator Sportowy, a 8 z 10 zł wydanych przez graczy na zakład trafi na wsparcie Ukrainy. Pozostałe 2 zł to kwota dopłat, które zgodnie z obowiązującymi przepisami trafią m.in. na rozwój polskiego sportu i kultury.

Działania pomocowe zrealizowane przez Totalizator Sportowy na rzecz Ukrainy są aktualizowane na bieżąco w specjalnej zakładce na stronie internetowej LOTTO.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka