źródło: Instagram / Alain Delon Archive
źródło: Instagram / Alain Delon Archive

Alain Delon po raz ostatni zabrał głos. Aktor postanowił poddać się eutanazji

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Alain Delon postanowił, że chce poddać się eutanazji. Decyzję ojca potwierdził w wywiadzie jego syn, który ma mu w tym pomóc. Aktor zabrał głos w tej sprawie.

Alain Delon już w zeszłym roku wypowiadał się na temat eutanazji, twierdząc, że każdy powinien mieć prawo odejść z tego świata na własnych zasadach. Najstarszy syn aktora, Anthony Delon, podczas rozmowy w programie RTL przekazał, że obiecał towarzyszyć ojcu do końca jego dni, zgodnie z jego instrukcjami. Przyznał także, że aktor był poruszony tym, jak opiekował się matką Nathalie Delon, która w styczniu 2021 zmarła na raka trzustki. Warto zaznaczyć, że żona aktora także planowała eutanazję.

— Prawdą jest, że zdecydowała się umrzeć tak jak żyła, to znaczy wtedy, kiedy zdecydowała, a więc wybrała eutanazję... Na szczęście nie uciekliśmy się do tej procedury. Mówię na szczęście, bo wszystko było gotowe. Mieliśmy taką osobę — mówił syn aktora.

Alain Delon planuje eutanazję

Francuski aktor zabrał głos niedługo po wywiadzie syna.

— Mam nadzieję, że przyszli aktorzy znajdą we mnie przykład nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym, pomiędzy zwycięstwami i porażkami. Dziękuję, Alain Delon — przekazał.

Delon mieszka obecnie w Szwajcarii, gdzie eutanazja jest możliwa.

— Eutanazja jest najbardziej logiczną i naturalną rzeczą, jaką można zrobić. Od pewnego wieku i czasu mamy prawo do spokojnego odejścia z tego świata bez pomocy lekarzy czy urządzeń podtrzymujących życie — powiedział w ubiegłym roku aktor podczas rozmowy z TV5 Monde.


RB


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj107 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka