Alain Delon po raz ostatni zabrał głos. Aktor postanowił poddać się eutanazji

źródło: Instagram / Alain Delon Archive
źródło: Instagram / Alain Delon Archive
Alain Delon postanowił, że chce poddać się eutanazji. Decyzję ojca potwierdził w wywiadzie jego syn, który ma mu w tym pomóc. Aktor zabrał głos w tej sprawie.

Alain Delon już w zeszłym roku wypowiadał się na temat eutanazji, twierdząc, że każdy powinien mieć prawo odejść z tego świata na własnych zasadach. Najstarszy syn aktora, Anthony Delon, podczas rozmowy w programie RTL przekazał, że obiecał towarzyszyć ojcu do końca jego dni, zgodnie z jego instrukcjami. Przyznał także, że aktor był poruszony tym, jak opiekował się matką Nathalie Delon, która w styczniu 2021 zmarła na raka trzustki. Warto zaznaczyć, że żona aktora także planowała eutanazję.

— Prawdą jest, że zdecydowała się umrzeć tak jak żyła, to znaczy wtedy, kiedy zdecydowała, a więc wybrała eutanazję... Na szczęście nie uciekliśmy się do tej procedury. Mówię na szczęście, bo wszystko było gotowe. Mieliśmy taką osobę — mówił syn aktora.

Alain Delon planuje eutanazję

Francuski aktor zabrał głos niedługo po wywiadzie syna.

— Mam nadzieję, że przyszli aktorzy znajdą we mnie przykład nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym, pomiędzy zwycięstwami i porażkami. Dziękuję, Alain Delon — przekazał.

Delon mieszka obecnie w Szwajcarii, gdzie eutanazja jest możliwa.

— Eutanazja jest najbardziej logiczną i naturalną rzeczą, jaką można zrobić. Od pewnego wieku i czasu mamy prawo do spokojnego odejścia z tego świata bez pomocy lekarzy czy urządzeń podtrzymujących życie — powiedział w ubiegłym roku aktor podczas rozmowy z TV5 Monde.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj107 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka