"Kaczyński chce zniszczyć PO i Tuska". Komentarze po raporcie Macierewicza

fot. PAP/Paweł Supernak
fot. PAP/Paweł Supernak
Po prezentacji raportu Antoniego Macierewicza na Twitterze pojawiła się fala komentarzy. W sieci najbardziej aktywni są politycy z opozycji. Czołowi politycy PiS na razie nie komentują wyników podkomisji.

Po kilku latach prac 11 kwietnia ukazał się "Raport z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu Tu-154M nr 101 nad lotniskiem Smoleńsk Siewiernyj na terenie Federacji Rosyjskiej". Jego główna teza to, że na pokładzie maszyny z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie doszło do eksplozji. - Przyczyną katastrofy był akt bezprawnej ingerencji Federacji Rosyjskiej w samolot Tu-154M - mówił Antoni Macierewicz. 

Komentarze opozycji

Czołowi politycy opozycji bardzo licznie na swoich kanałach w social mediach komentują wystąpienie Antoniego Macierewicza.

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zarzucił, że "PiS perfekcyjnie realizuje plan Putina":

"Kaczyński chce zniszczyć PO i Tuska, bo tylko ta formacja dzieli go od scenariusza węgierskiego, czyli władzy na zawsze." - do takiego wniosku doszedł poseł Bartłomiej Sienkiewicz:

 

Poseł Grzegorz Schetyna w programie "Gość Radia ZET" uznał, że jest to niszczenie pamięci o tej tragedii oraz chęć wywołania wojny polsko-polskiej:

W internecie bardzo dużo komentarzy padło ze strony posłów PO, oprócz wyżej wymienionych. Wyniki podkomisji skomentowali również posłanka Marzena Okła-Drewnowicz i poseł Borys Budka:

W krótkim wpisie swoją opinie wyraziła również posłanka partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer:

Europoseł i współprzewodniczący Lewicy Robert Biedroń i poseł Lewicy Adrian Zandberg upominali się o brak nowych oraz "twardych" dowodów:


"Trudno odnaleźć w tym choćby cień szlachetnych pobudek. Nie umieliście uszanować grobów, dajcie wreszcie spokój rodzinom ofiar" - tak skomentował lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Cisza w PiS

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości na razie nie komentują wyników podkomisji Antoniego Macierewicza. Jednym z nielicznych, którzy skomentowali raport był poseł Kazimierz Smoliński. Zarzucił on opozycji i mediom im przychylnych, iż kpią z ustaleń, że to był zamach:

Nie do samych wyników podkomisji, a na wpis Donalda Tuska zareagował natomiast poseł partii Solidarna Polska Janusz Kowalski:


MP


Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj221 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka