źródło: Flickr / Marek Siczek / Blogpress_2021
źródło: Flickr / Marek Siczek / Blogpress_2021

Jerzy Kryszak o benefisie Jana Pietrzaka. Aktor nie szczędził gorzkich słów

Redakcja Redakcja Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 163
Podczas podcastu Onetu "WojewódzkiKędzierski", Jerzy Kryszak wyraził swoją opiinię na temat benefisu Jana Pietrzaka emitowanego na TVP, a także o samym satyryku. – Pietrzak świetnie się sprawdził w latach 80. (...) Ludzkość zawsze się śmiała z tych komunistycznych żartów — mówił Kryszak. Aktor nie szczędził słów krytyki na temat Pietrzaka.

"Rewia Gwiazd: Jan Pietrzak"

W Poniedziałek Wielkanocny TVP1 wyemitowało na swojej antenie benefis Jana Pietrzaka, opatrzony tytułem "Rewia Gwiazd". Podczas koncertu zobaczyć można było występy m. in. Krystyny Prońko, Andrzeja Rybińskiego, Danuty Błażejczyk, Laury Samojłowicz czy Marka Kaliszuka. Wydarzenie poprowadziła Katarzyna Cichopek wraz z Aleksandrem Sikorą. Benefis Pietrzaka sprowokował Wojewódzkiego do spytania Jerzego Kryszaka na temat jego zdania o obecnej karierze Jana Pietrzaka i jego występach w Telewizji Polskiej. Gość podcastu dosadnie wypowiedział się na temat swojego kolegi po fachu. 

Czytaj: Polski piekarz wyruszył do Buczy. Wypieka chleb dla ukraińskich żołnierzy i cywilów

Kryszak krytykuje Pietrzaka

– Jana straciłem z oczu jeszcze parę lat temu. Myślałem, że może wyjechał do Stanów i tam teraz jeździ i śpiewa tę samą piosenkę co przed laty. Nie wiedziałem, że aktualnie przebywa na scenie — mówił Kryszak — Widziałem go w Opolu, jak była pusta widownia — komentował.

W dalszej części rozmowy Wojewódzki spytał Kryszaka o to, czy analizował on "fenomen trwania Pietrzaka w tej rzeczywistości".

— Nie analizowałem i chyba nie będę analizował. Pietrzak świetnie się sprawdził w latach 80. – trafił w to, co ludzie chcieli usłyszeć — tłumaczył Kryszak.

Komunistyczne żarty

— On zawsze opowiadał żarty z rosyjskich przywódców, u niego byli Gomułka, Cyrankiewicz. Ludzkość się zawsze z tego śmiała, z tych komunistycznych żartów. On to trzymał tak długo, jak tylko się dało. Żelazny repertuar. Widz też chyba przychodził ten sam na tego samego Pietrzaka — wyjaśniał aktor.

Wojewódzki kontynuował temat stosunku Pietrzaka m. in. do autokratów.

— Ale jak był wyczulony na autokratów, na antydemokratów, na takich neobarbarzyńców, to dlaczego dziś jest po ich stronie? — pytał Wojewódzki.

— To jakbyś zapytał mnie, co się stało z Marcinem Wolskim, tak? Nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy to chłopcy zachowują się tak jak korek na pełnym morzu, czyli że zawsze ten korek będzie na szczycie, nawet jak będzie na tej piance i jeszcze wyżej... Pewnie jest takie zachowanie — odpowiedział dosadnie Kryszak — Lepiej czujemy się pewnie, mówię teraz o nich, jeżeli jesteśmy z władzą, a nie pod władzą, mimo iż pozornie atakujemy — podsumował.


RB


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości