Charles Michel spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. Wcześniej był u Morawieckiego

PAP/EPA
PAP/EPA
Charles Michel odwiedził we wtorek w Rzeszowie Mateusza Morawieckiego, a później udał się na spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie. Przewodniczący Unii Europejskiej obiecał, że UE zrobi wszystko, by to Ukraina wygrała wojnę z Rosją.

Unia Europejska podziela zdanie Polski 

"Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel podziela nasze zdanie, że tak szerokie wsparcie musi ostać dofinansowane dodatkowymi środkami z unijnego budżetu. W taką Unię wierzymy, takiej Unii chcemy" - napisał premier Matusz Morawiecki po spotkaniu z przewodniczącym RE.

"Wczoraj spotkałem się w Rzeszowie z Przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem" - poinformował w środę we wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Michel zatrzymał się w Rzeszowie w drodze do Kijowa, dokąd przybył w środę rano.

We wpisie po spotkaniu premier Morawiecki podkreślił, że Michel "podziela nasze zdanie, że tak szerokie wsparcie musi ostać dofinansowane dodatkowymi środkami z unijnego budżetu". "W taką Unię wierzymy, do takiej Unii aspirowaliśmy i takiej Unii chcemy - solidarnej, zdecydowanej i wiernej wartościom wolnego świata" - napisał również premier.

Od 24 lutego - początku pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę - do Polski przybyło ponad 2,86 mln osób z Ukrainy.

Wizyta w Kijowie i Borodziance 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w środę w Kijowie z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Rozmowa dotyczyła m.in. sankcji przeciwko Rosji i wsparcia w dziedzinie obronności i finansów dla Ukrainy.

"Wielki przyjaciel Ukrainy – przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel (jest) dziś w Kijowie. Omówiliśmy sankcje wobec Rosji, wsparcie obronne i finansowe naszego państwa oraz odpowiedzi w ankiecie dotyczącej zgodności z kryteriami unijnymi. Dziękuję za znaczące spotkanie i solidarność z narodem Ukrainy!" - napisał Zełenski na Facebooku. 


Przewodniczący Rady Europejskiej odwiedził również Borodziankę.

"W Borodziance. Jak Bucza i wiele innych miast na Ukrainie. Historia nie zapomni popełnionych tu zbrodni wojennych. Nie ma pokoju bez sprawiedliwości" - zadeklarował Michel w serwisie Twitter.

Unia Europejska zrobi wszystko, żeby Ukraina wygrała tą wojnę

Rrzewodniczący Rady Europejskiej zapewnił, że Unia zrobi wszystko, co możliwe, aby Ukraina wygrała wojnę z Rosją. "Nie jesteście sami, jesteśmy z wami i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby was wesprzeć i zapewnić, że Ukraina wygra wojnę" – zapewnił Michel.

Przewodniczący Rady Europejskiej przypomniał również, że UE przekazała dotychczas Ukrainie wsparcie wojskowe wartości 1,5 mld euro. 

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka