Alarm bombowy na Lotnisku Chopina. Służby sprawdzały niepokojące wieści

Sprawdzano samolot lecący z Dubaju do Warszawy. Fot. Chopin Airport/Twitter
Sprawdzano samolot lecący z Dubaju do Warszawy. Fot. Chopin Airport/Twitter
W Warszawie na lotnisku Chopina wstrzymano czasowo wszystkie starty i lądowania. Służby otrzymały zgłoszenie, że pokładzie Boeinga 777 z Dubaju jest zagrożenie ze względu na potencjalny ładunek wybuchowy.
Dopiero w środę popołudniu pojawiła się niepokojąca informacja o ładunkach wybuchowych, który miały znajdować się w samolotach linii LOT lecącym z Warszawy do Pragi, Oslo i Genewy. Po zweryfikowaniu zgłoszeń okazało się, że były to fałszywe alarmy. Dziś nastąpił dalszy ciąg chaosu na największym polskim lotnisku.

- Do służb Lotniska Chopina wpłynął komunikat o potencjalnym zagrożeniu dotyczącym rejsu z Dubaju do Warszawy. Po wylądowaniu samolot został skierowany do oddalonej części lotniska. Aktualnie trwają rutynowe działania służb - przekazał mediom w czwartek wieczorem rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki.

Dodał, że w związku z tym czasowo zostały wstrzymane operacje startów i lądowań w porcie. 

Na pokładzie nie było pasażerów

Rzeczniczka prasowa Straży Granicznej por. Anna Michalska poinformowała PAP, że alarm bombowy dotyczył samolotu lecącego z Dubaju do Warszawy, który na Okęciu wylądował o godz. 19.30. Samolot został skierowany na boczny pas, gdzie został sprawdzony. O godz. 20.30 alarm został odwołany.

- W samolocie nie ma już pasażerów, ale jeszcze jest sprawdzany - uspokoiła Michalska.

Loty do Warszawy przekierowywane na inne lotniska

Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski napisał na Twitterze, że "w związku ze wstrzymaniem operacji na lotnisku Chopina do 20:40 odwołane zostały rejsy Polskich Linii Lotniczych Lot 3935/6 WAW SZZ WAW oraz LO3985/3982 WAW IEG WAW LO401/2 WAW HAM WAW. Rejs LO3886 KTW WAW zawrócił do KTW". 


 

Normalny lot na Okęciu przywrócono ok. godziny 21.40. 

MP


Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka