Generał Gierasimow dotarł do Iziumu. Poprowadzi wojska rosyjskie w Donbasie

@KirkKapitan/Twitter Walerij Gierasimow osobiście wybrał się na Ukrainę w celu poprowadzenia wojsk rosyjskich.
@KirkKapitan/Twitter Walerij Gierasimow osobiście wybrał się na Ukrainę w celu poprowadzenia wojsk rosyjskich.
Ukraiński portal "Defence Express" donosi, że do ukraińskiego Iziumu wybrał się Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał Walerij Gierasimow. Według doniesień ma on poprowadzić ofensywę wojsk w Donbasie.

Gierasimow ma za zadanie poprowadzić wojska rosyjskie w rejonie miasta Iziumu. Dziennikarze "Defence Express" poinformowali, że generał dotarł już do punktu kontrolnego Sił Zbrojonych Federacji Rosyjskiej znajdującym się w mieście w obwodzie charkowskim. 

Pojawienie się Walerija Gierasimowa według ukraińskiego portalu może świadczyć o skoncentrowaniu się sił rosyjskich na szybkim osiągnięciu taktycznych zwycięstw w Donbasie. Innym powodem jakim podaje portal może być fakt, że generał Aleksandr Dwornikow mianowany wcześniej na dowódcę inwazji na Ukrainie nie osiągnął założonych celów oraz nie poprawił sytuacji Rosji w tym rejonie. 

Bliski człowiek Putina 

Gierasimow według ekspertów jest jednym z bliższych ludzi dla Władimira Putina. W obecnej wojnie to on informuje prezydenta Rosji o postępach na froncie. 

Doświadczenie w walkach nazywanego "człowieka z kamienną twarzą" jest bardzo duże. Generał był jednym z głównych organizatorów operacji aneksji Krymu. Służby Ukrainy uważają również, że był dowódcą generalnym w walkach separatystów podczas przegranej przez Ukraińców krwawej bitwy pod Iłowajśkiem. Brał również udział w wojnie w Czeczenii, gdzie w latach 1996-2006 zajmował różne stanowiska dowódcze i to właśnie tam zdobywał największe doświadczenie bojowe. Zaangażowany był również osobiście w aresztowanie skazanego później za zabójstwo Czeczenki pułkownika Jurija Budanowa.

MP 

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka