Nie żyje kolejny wpływowy menedżer Gazpromu. Alpinista spadł ze szlaku turystycznego

By No machine-readable author provided. Lite assumed (based on copyright claims). - No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1795436
By No machine-readable author provided. Lite assumed (based on copyright claims). - No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1795436
Nie żyje Andriej Krukowskij, dyrektor generalny kurortu Krasnaja Polana, który należy do rosyjskiej spółki Gazprom. Mężczyzna spadł ze szlaku turystycznego w kurorcie.

Gazprom traci kolejnego menedżera

Andriej Krukowskij zasiadał w zarządzie kurortu Gazpromu od 2015 roku, gdzie prowadził finanse spółki. Od 2019 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego kurortu. 

Gazprom poinformował, że Krukowskij spadł ze ścieżki łączącej kurort z ruinami twierdzy Aczipse, gdzie zaczyna się teren kurortu Krasnaja Polana. W konsekwencji upadku dyrektor generalny kurortu należącego do Gazpromu odniósł śmiertelne obrażenia.

Co ciekawe, 37-latek był miłośnikiem gór i wspinaczek. Do jego osiągnięć należy zdobycie Kilimandżaro, najwyższą górę Afryki oraz Elbrus, czyli najwyższy szczyt Europy, położony w Kaukazie.

Kurort Krasnaja Polana powstał w ramach przygotowań do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi, które odbyły się w 2014 roku. Powstała tam turystyczna infrastruktura i wiele ośrodków narciarskich.

Czytaj: Rosjanie indoktrynują nawet dzieci. W sklepach zabawki wojenne z literą "Z"

Pracownicy Gazpromu giną w dziwnych okolicznościach

Andriej Krukowskij to już kolejny pracownik Gazpromu, który zginął tragicznie w tym roku. W kwietniu służby znalazły zwłoki Władisława Awajewa, byłego wiceprezesa Gazprombanku oraz jego rodziny. Mężczyzna miał zastrzelić córkę i żonę, a potem samemu się zastrzelić.

W podobnym czasie samobójstwo miał popełnić powiązany z Gazpromem milioner Siergiej Protosenij. Ciała biznesmena, jego żony i córki znaleziono w Hiszpanii. Według tamtejszych mediów Protosenja zabił rodzinę, a potem się powiesił.

Jak przypomina CNN na początku 2022 roku zginęli też Leonid Szulman, szef transportu spółki Gazprom Invest oraz menedżer firmy Aleksandr Tjulakow. Nieoficjalnie ci dwaj pracownicy firmy także popełnili samobójstwo.

SW

Czytaj dalej:

Dwa rosyjskie Raptory poszły na dno przy Wyspie Węży. "Bayraktar działa" [WIDEO]

Paragony grozy na majówkę. Czy rzeczywiście jest aż tak drogo? Zobaczcie sami

Dzień Flagi RP. W Warszawie trwają uroczystości, na miejscu m.in. prezydent i szef MON

Po co Putinowi wojna? Jeden z jego największych przeciwników mówi o licznych korzyściach

Czy Zbigniew Ziobro i jego partia zostaną wyrzuceni z rządu? Coraz więcej na to wskazuje

Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka