Jarosław Kaczyński zwołał specjalną naradę. Nowy plan prezesa PiS

Jak donosi "Super Express" prezes PiS zapowiedział posłom, że w środę wieczorem odbędzie się posiedzenie wyjazdowe partii. Fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki
Jak donosi "Super Express" prezes PiS zapowiedział posłom, że w środę wieczorem odbędzie się posiedzenie wyjazdowe partii. Fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki
Jak donosi "Super Express" prezes PiS zapowiedział posłom, że w środę wieczorem odbędzie się posiedzenie wyjazdowe partii. W trakcie spotkania Kaczyński ma przedstawić plan polityczny, a także zmobilizować posłów do pracy.

Jak ustalił "Super Express", w środę 11 maja "kilka autokarów zabierze kilkuset posłów i senatorów spod hotelu sejmowego i przewiezie do jednego z ośrodków konferencyjno-wypoczynkowych.

Ważna rozmowa Ziobry z Kaczyńskim 

Europoseł Ryszard Czarnecki ocenił w rozmowie z gazetą, że "to spotkanie jest sygnałem i alertem do wytężonej roboty przed wyborami". Jego zdaniem kluczowym momentem będzie "przedstawienie przez prezesa PiS planu politycznego na najbliższe wybory".

Jednak z nieoficjalnych ustaleń gazety wynika, że najbardziej istotną częścią wyjazdu ma być rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą, który "wciąż protestuje przeciwko cofnięciu reformy wymiaru sprawiedliwości, którą Unia uznała za zagrażającą praworządności".

"SE" powołał się na "jednego z ważnych polityków obozu władzy", który miał podkreślić, że oczekuje się od Ziobry podjęcia decyzji. "To te zmiany blokują pieniądze z Unii, a bez tych pieniędzy na pewno nie wygramy wyborów. Dlatego Ziobro musi wreszcie zadeklarować, czy chce budować prawicę, czy ją zniszczyć" - skwitował rozmówca "Super Expressu".

Redakcja gazety przypomniała też swoje wcześniejsze ustalenia o tym, że władze PiS "mają poważnie rozważać wcześniejsze wybory na wiosnę 2023 roku".

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka