Oburzająca propozycja Macrona dla Zełenskiego. Dzielenie Ukrainy miało być receptą

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował we włoskiej telewizji Rai, że prezydent Francji Emmanuel Macron zasugerował mu, aby poszedł na ustępstwa terytorialne. Źródło: Kremlin.ru CC BY 4.0
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował we włoskiej telewizji Rai, że prezydent Francji Emmanuel Macron zasugerował mu, aby poszedł na ustępstwa terytorialne. Źródło: Kremlin.ru CC BY 4.0
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował we włoskiej telewizji Rai, że prezydent Francji Emmanuel Macron zasugerował mu, aby poszedł na ustępstwa terytorialne. Celem była pomoc Putinowi, aby mógł "wyjść z twarzą" z wojny, którą sam rozpoczął.

Według Zełenskiego prezydent Francji chciał osiągnąć postęp w mediacji Rosji i Ukrainy. Z tego powodu zasugerował pewne kroki związane z ustępstwami w sprawie suwerenności Ukrainy, aby pomóc Putinowi "ocalić twarz".

"Nie sądzę, żeby to było bardzo poprawne. Nie jesteśmy gotowi pomóc komuś, aby coś uratować i stracić za to nasze terytoria. To nie jest zbyt sprawiedliwe. To stracony czas" – powiedział prezydent Ukrainy w Rai. 

Jaką politykę prowadzi Emmanuel Macron?

Od początku wojny prezydent Francji bardzo dużo czasu poświęca czasu Władimirowi Putinowi. Co chwile wychodzą informacje, że Macron rozmawia z przywódcą Rosji. 

Po ostatniej rozmowie z Putinem francuski prezydent powiedział, że członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej może się opóźnić. Wyszedł z inicjatywą stworzenia "europejskiej wspólnoty politycznej". Miałaby ona obejmować również Ukrainę.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba mówił wcześniej, że jeżeli UE odmówiłoby Ukrainie statusu kandydata byłoby to "oszustwem". Argumentował, że jego kraj jest jedynym miejscem w Europie, gdzie ludzie umierają za wartości, na których zbudowana jest Unia Europejska.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj132 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka