Wiadomo, kim jest Polak zabity na Nowym Świecie. Policja prawdopodobnie wie też, kto zabił

Zamordowany na Nowym Świecie, to 29-latek spod Tucholi w kujawsko-pomorskim. Źródło: Twitter/@coolfonpl
Zamordowany na Nowym Świecie, to 29-latek spod Tucholi w kujawsko-pomorskim. Źródło: Twitter/@coolfonpl
Mężczyzna zamordowany na Nowym Świecie to 29-latek spod Tucholi w kujawsko-pomorskim. Informacje o tym podała na swoim profilu społecznościowym jego siostra. Jak napisała, pojechał do Warszawy spełniać swoje marzenia.

Według świadków mężczyzna stanął w obronie dziewczyny, wybuchła awantura. W sieci zostało opublikowane nagranie jak widać, że ze słownej sprzeczki sytuacja zamieniła się w szarpaninę i bójkę grupy osób, przy czym widać, że ofiarą jest jedna osoba. Wideo kończy się, gdy mężczyzna zostaje przewrócony we wnęce kamienicy. 

"Pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach" 

Siostra zabitego poinformowała, że to on był ofiarą na Nowym Świecie. Opublikowała na portalu społecznościowym film jak 29-letni Maciej grając na gitarze śpiewa piosenkę grupy Myslovitz "Nienawiść". 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy "Nie poddał się, ale najwyższą cenę zapłacił. Dokąd ten świat zmierza. Teraz będzie jeszcze większa znieczulica. Kolejny raz muszę przewartościować swoje poglądy, swoje życie...." – napisała znajoma ofiary.

Maciej pochodził z Borów Tucholskich. Dziennikarze "Super Expressu" dotarli do mieszkańców miejscowości, którzy nie mogą uwierzyć w to co się stało "On taki porządny był. Tak dobrze wychowany. Ja ciągle mam go przed oczami jak jeździ po wsi na rowerze ze swoim tatą" – powiedziała "SE" sąsiadka Macieja. 

29-letni Maciej na życie zarabiał w firmie, która zajmowała się fotowoltaiką. Miał również pasje, o której powiedziała znajoma ofiary.

– On pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach. Bo to lubił robić najbardziej – możemy przeczytać w "Super Expressie". 

Znany sprawca zabójstwa 

Warszawska policja opublikowała wizerunek jednego z napastników. Dziennikarz śledczy TVN24 ustalił, że poszukiwany jest znany z imienia i nazwiska, a także jest pochodzenia polskiego. Podkreślane jest pochodzenie z tego względu, że na filmiku, który przedstawia moment ataku słychać głosy w języku ukraińskim, przez co wiele osób stwierdziło, że sprawcą jest Ukrainiec.

Na filmiku widać także, że wiele osób przechodziło Nowym Światem w momencie, gdy doszło do awantury. Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się świadków zdarzenia oraz osób, które posiadają informacje dotyczące zabójstwa i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, pod numerem tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie: tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo