Premier Morawiecki spotkał się z rosyjskim arcymistrzem szachowym Kasparowem

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z rosyjskim arcymistrzem szachowym Garri Kasparowem. Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z rosyjskim arcymistrzem szachowym Garri Kasparowem. Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z rosyjskim arcymistrzem szachowym Garri Kasparowem. O wspólnej rozmowie poinformował w mediach społecznościowych.

Rosyjski arcymistrz Garri Kasparow to zaciekły krytyk Kremla, który rozumie, że na Ukrainie toczy się dziś walka o przyszłość wolnego świata - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z arcymistrzem szachowym.

Morawiecki w środę zamieścił na Facebooku zdjęcia ze spotkania z Kasparowem.


Kasparow to zaciekły krytyk Kremla

"Rosyjski arcymistrz Garri Kasparow to zaciekły krytyk Kremla, który rozumie, że na Ukrainie toczy się dziś walka o przyszłość wolnego świata. Spotkaliśmy się, by porozmawiać, jak uniknąć błędów przeszłości, przed którymi ostrzegał już śp. Prezydent Lech Kaczyński" - napisał premier.

Od czwartku w Muzeum POLIN w Warszawie odbywać się będzie elitarny turniej szachów szybkich i błyskawicznych z cyklu Grand Chess Tour z udziałem m.in. Jana-Krzysztofa Dudy i Radosława Wojtaszka oraz arcymistrzów światowej dziesiątki. Gościem specjalnym będzie Kasparow.

Rosyjski arcymistrz, wieloletni mistrz świata w 20. wieku, choć już nie uczestniczy w turniejach, aktywnie popularyzuje szachy na świecie oraz od lat, nie tylko od czasu ostatniej agresji Rosji na Ukrainę, jest jednym z najbardziej zaangażowanych krytyków polityki prowadzonej przez Władimira Putina i jego popleczników.

MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka