Egzamin ósmoklasisty zdają tysiące Ukraińców. Życzenia od ministra Czarnka

Egzamin ósmoklasisty potrwa 3 dni. Fot. PAP/Lech Muszyński
Egzamin ósmoklasisty potrwa 3 dni. Fot. PAP/Lech Muszyński
Do egzaminu ósmoklasisty podeszło dziś ponad pół miliona uczniów oraz 7,2 tys. ukraińskich nastolatków. Życzenia zdającym wysłał minister edukacji Przemysław Czarnek.

Trzy dni potrwa egzamin dla ósmych klas w szkołach podstawowych. We wtorek od godz. 9 uczniowie sprawdzają swoje umiejętności z języka polskiego. Jutro czekają ich zmagania z matematyką, a w czwartek z językiem obcym.   

Zobacz: 

Premier w Davos o dostawach niemieckiej broni. "Bez niej Rosjanie doprowadzą do tragedii"

WHO: małpia ospa rozprzestrzenia się drogą płciową. Nowe przypadki choroby w USA

Bardzo dobra wiadomość dla Morawieckiego. Sensacyjny wynik sondażu

Życzenia od Czarnka

- Drodzy ósmoklasiści, przed Wami ważny egzamin, do którego przygotowywaliście się przez wiele lat. Mam nadzieję, że będzie on przepustką do dalszej edukacji w wybranej przez Was szkole - życzył minister Przemysław Czarnek wszystkim zdającym. 

- Życzę Wam spokoju, koncentracji oraz dobrych wyników. Wykorzystajcie jak najlepiej swoją wiedzę i zdobyte umiejętności. Pamiętajcie, że ciężka praca oraz konsekwentne dążenie do celu przynoszą oczekiwane rezultaty - dodał Czarnek. 

 

Rzecznik Praw Dziecka do zdających

- Drodzy ósmoklasiści! Stajecie dziś u progu nowych wyzwań, opuszczając bezpieczną przystań szkoły podstawowej. Przed Wami bezkresne morze… możliwości. Życzę Wam, aby ten rejs był wspaniałą przygodą, pełną radości i sukcesów - to z kolei życzenia od Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. 

 

Jak informowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, do testów ósmoklasisty przystępuje 502,6 tys. polskich uczniów oraz 7,1 tys. nastolatków z Ukrainy, którzy uciekli z ojczyzny wraz z rodzinami po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. 

Egzamin ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Zdobyte punkty mają wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Podczas rekrutacji aż połowa wszystkich punktów do zdobycia są pochodną egzaminu. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. 

GW

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo