Janusz Kowalski znów atakuje Donalda Tuska. Nadział się jednak na celną ripostę

Janusz Kowalski ponownie atakuje Donalda Tuska. Tym razem chodzi mu o jego emeryturę. (fot. Instagram/Janusz Kowalski)
Janusz Kowalski ponownie atakuje Donalda Tuska. Tym razem chodzi mu o jego emeryturę. (fot. Instagram/Janusz Kowalski)
Poseł Janusz Kowalski po raz kolejny pokazuje swoją obsesję na punkcie Donalda Tuska. Ostatnio w Sejmie zaatakował opozycję za to, że załatwiła liderowi KO za “1825 dni nicnierobienia największą emeryturę w Polsce”.

Tusk zaatakowany przez Kowalskiego

Janusz Kowalski w Sejmie nie szczędzi słów krytyki wobec opozycji i Donalda Tuska. Ostatnio poseł zaatakował byłego premiera oraz opozycję za to, że emerytom w naszym kraju nie wiodło się wcześniej najlepiej.

— Co zrobiliście dla seniorów? — pytał poseł. – Jedną tylko rzecz! Załatwiliście jednemu człowiekowi, Donaldowi Tuskowi, za 1825 dni nicnierobienia w Brukseli najwyższą w Polsce emeryturę 30 tysięcy złotych. A średnia emerytura Polaka, który pracuje 20, 30, 40 lat, to jest 2,6 tys. zł! — atakował Kowalski.

Kidawa-Błońska odpowiada Kowalskiemu

Kowalski oskarżył też Tuska o konsekwentne realizowanie, wraz z Angelą Merkel, proputinowskiej polityki. Polityk na myśli miał niezablokowanie budowy gazociągu Nord Stream 2.

— I wy dzisiaj wychodzicie na mównicę i nas pouczacie? Rząd PiS dał emerytom trzynastą i czternastą emeryturę, a kiedy rozmawiamy o cenach energii i ciepła to głosujecie przeciw, bo chcecie, żeby ta cena była dla Polaków jak najwyższa — mówił poseł.

Kowalskiemu odpowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

— Dlaczego, skoro wszyscy mają tak dobrze, to pan tak Tuskowi zazdrości? Trzeba iść do Europy i pracować! — oznajmiła.

Emerytura byłego premiera

"Super Express" poinformował o wysokości emerytury Donalda Tuska. Dziennik wyliczył, że po osiągnięciu przez byłego premiera wieku emerytalnego, będzie on dostawał około 30 tysięcy złotych. Składają się na to jednak dwa świadczenia – krajowe oraz europejskie, za pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Polska emerytura polityka wynosić będzie 9 tysięcy złotych.

RB

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka