W rosyjskiej telewizji Aleksiej Żurawlew mówił o Polsce. Padła też kolejna groźba o wojnę nuklearną Źródło: Twitter/@JuliaDavisNews
W rosyjskiej telewizji Aleksiej Żurawlew mówił o Polsce. Padła też kolejna groźba o wojnę nuklearną Źródło: Twitter/@JuliaDavisNews

W rosyjskiej telewizji znów o Polsce. Kolejna nuklearna groźba

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
Poseł Dumy Aleksiej Żurawlew podczas występu w propagandowej telewizji Rossija 1 stwierdził, że w polskich centrach treningowych ukraińscy żołnierze szkoleni są do używania najnowszej broni NATO. Polityk przekonywał, że Rosja będzie zmuszona sięgnąć po broń nuklearną, ale wina będzie leżeć tylko po stronie Zachodu.

Na kanale Rossija 1 propaganda nie przestaje zaskakiwać. M.in. wszyscy eksperci mówią, że armia rosyjska "wyzwala Ukraińców od nazistów". Padały także już groźby o atak nuklearny, tym razem poseł Dumy również o tym mówił. Jednak to nie wszystko, Żurawlew odniósł się również do Polski w swoim wystąpieniu. 

"Ukraińcy szkolą się w polskich centrach treningowych"

Poseł Dumy poruszył polski wątek w momencie, gdy ostrzegał Zachód przed eskalacją konfliktu.

"Obecnie w polskich centrach treningowych Ukraińcy są szkoleni do używania najnowszej broni NATO. Jak myślicie, co będzie tutaj stacjonować? My cały czas niszczymy to, co jest tutaj teraz. Sami zaczynamy doświadczać trudności, a tu nagle pojawia się nowa broń i nadchodzi wyszkolony personel. Czym będziemy ich niszczyć?" – mówił Aleksiej Żurawlew.

Polityk postanowił zmienić również narracje o "specjalnej operacji wojskowej", jest przekonany, że obecne działania to po prostu wojna. "Prowadzimy specjalną operację wojskową, ale ja uważam, że to wojna. Jak wszyscy wiemy, to nie jest wojna przeciwko Ukrainie, to jest wojna z Zachodem" – stwierdził poseł. 

Kolejna groźba ataku nuklearnego 

Julia Davis, dziennikarka specjalizująca się w rosyjskiej propagandzie opublikowała fragment programu na swoim Twitterze. Słychać tam wypowiedź posła Dumy, w której przekonywał, że odpowiedzialnością za użycie broni nuklearnej byłby obarczony Zachód, który nie pozostawi Rosji innego wyjścia. "Ludzie, jeśli wy nas zmusicie do użycia broni nuklearnej, nie będziemy mieli wyboru" — można usłyszeć.

Aleksiej Żurawlew nie jest także przekonany, by to Amerykanie użyli broni nuklearnej przeciwko Rosji jako pierwsi. Zdaniem posła są na to "za słabi".

"Za wszystkimi tymi groźbami nuklearnymi i twierdzeniami, że Ameryka nie pomoże Europie, jeśli Rosja zdecyduje się ją zrzucić, kryje się panika, że ​​Rosja jest ekonomicznie nieprzygotowana do dalszego prowadzenia tej wojny" – pisze dziennikarka, publikując fragment nagrania na Twitterze. 

MP

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj48 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka