Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim przebrany za starszą kobietę próbował uszkodzić obraz "Mona Lisa" rzucając w niego tortem. (fot. Twitter)
Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim przebrany za starszą kobietę próbował uszkodzić obraz "Mona Lisa" rzucając w niego tortem. (fot. Twitter)

Kuriozalne sceny w Luwrze. Mężczyzna przebrany za kobietę rzucił tortem w Mona Lisę

Redakcja Redakcja Muzea Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Jak podaje RMF FM, w niedzielę obraz Leonarda da Vinci "Mona Lisa" został obrzucony tortem przez mężczyznę w przebraniu starszej kobiety.

"Mona Lisa" obrzucona tortem

Świadkowie przekazali, że wśród zwiedzających Luwr pojawił się mężczyzna na wózku inwalidzkim w przebraniu starszej kobiety. W pewnym momencie wstał on z wózka i rzucił tortem w kierunku obrazu. Obsługa muzeum natychmiast zareagowała i wyprowadziła go z obiektu.

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia i nagrania z tego zajścia. Warto podkreślić, że obraz Leonarda da Vinci chroniony jest pancerną szybą, dzięki której nie został on w żaden sposób naruszony.

"Ataki" na obraz da Vinci

Nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś próbował uszkodzić "Mona Lisę". W latach 50. XX wieku próbowano obrzucić go kwasem siarkowym. W Tokio w 1974 roku poruszająca się na wózku inwalidzkim kobieta rozpyliła blisko dzieła czerwoną farbę. Z kolei latem 2009 roku turysta z Rosji rzucił w kierunku obrazu filiżankę herbaty.


RB


Czytaj też: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj26 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura