Proces ws. Jana Śpiewaka i prezydenta Krakowa. Jest decyzja sądu

Krakowski sąd rejonowy umorzył postępowanie w sprawie pozwu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przeciw warszawskiemu aktywiście Janowi Śpiewakowi, oskarżonemu o zniesławienie (fot. PAP)
Krakowski sąd rejonowy umorzył postępowanie w sprawie pozwu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przeciw warszawskiemu aktywiście Janowi Śpiewakowi, oskarżonemu o zniesławienie (fot. PAP)
— Sąd powiedział stop prywatnej wendecie Majchrowskiego za pomocą prywatnych aktów oskarżenia — napisał na Twitterze Jan Śpiewak po umorzeniu przez krakowski sąd rejonowy postępowania ws. pozwu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który oskarżył śpiewaka o zniesławienie.

Prezydent Krakowa pozywa Śpiewaka

Pod koniec listopada rozpoczął się proces dotyczący Jacka Majchrowskiego i Jana Śpiewaka. 

Zdaniem prezydenta Krakowa, Śpiewak w opublikowanym przez siebie materiale wideo naruszył prawo, przez co warszawski aktywista oskarżony został przez prezydenta Krakowa o zniesławienie.

Chodziło o nagranie pt. "Pożar miejskiego archiwum i najsłynniejsze afery z czasów Majchrowskiego" opublikowane na początku 2021 roku przez Śpiewana w mediach społecznościowych, niedługo po pożarze miejskiego archiwum w Krakowie. Aktywista zarzucił Majchrowskiemu udział w szemranych interesach, a także odpowiedzialność za wiele afer korupcyjnych w mieście. Materiał zdobył ponad 85 tysięcy wyświetleń.

Sąd umorzył postępowanie

We wtorek Jan Śpiewak poinformował na Twitterze, że sąd umorzył postępowanie ws. pozwu Majchrowskiego.

— Wygrałem sprawę z Majchrowskim!! — napisał aktywista na Twitterze.


— Sąd powiedział stop prywatnej wendecie Majchrowskiego za pomocą prywatnych aktów oskarżenia — pisze Śpiewak. — Mam nadzieje, ze to będzie przykład dla innych sądów — dodał.
RB


Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka