Prokurator: Nożownik z Płocka przyznał się do winy. Wiemy, kim jest

Prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska na briefingu prasowym przed Prokuraturą Rejonową w Płocku. Fot. PAP/Szymon Łabiński
Prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska na briefingu prasowym przed Prokuraturą Rejonową w Płocku. Fot. PAP/Szymon Łabiński
Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Wynika z nich, że motywem jego działania był uraz związany z utratą pracy w Orlenie - powiedziała na briefingu prasowym prokurator Małgorzata Orkwiszewska.

Zarzut usiłowania zabójstwa

Zakończyło się przesłuchanie mężczyzny, który zaatakował nożem pracownika Orlenu. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Polecamy:

"Słowa o dupiarzu mogą być odebrane jako seksizm. Trzaskowski ma problem"

Proces ws. Jana Śpiewaka i prezydenta Krakowa. Jest decyzja sądu

– Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Wynika z nich, że motywem jego działania był uraz związany z utratą pracy w Orlenie – wyjaśniła prokurator. – Nie personalnie do danej osoby, ale do osób, które utożsamiał z dawnym miejscem zatrudnienia, z którego go zwolniono – dodała.

Orkwiszewska zaznaczyła, że teraz prokurator wystosuje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. – W tej chwili trwa jego przygotowanie – przekazała.

Kim jest nożownik z Płocka?

Ujęty 41-letni mieszkaniec Płocka (woj. mazowieckie) leczył się wcześniej psychiatrycznie. We wtorek rano zaatakował nożem przed zakładem PKN Orlen 42-letniego pracownika Orlen Ochrony. Podczas ataku ranił ofiarę w klatkę piersiową, plecy i udo. Poszkodowany ochroniarz płockiego koncernu trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki, ale stabilny – przekazała we wtorek prokuratura. Mężczyzna ma 31 lat.

Zgodnie z zapowiedzią, we wtorkowe popołudnie napastnik, zatrzymany i obezwładniony tuż po zdarzeniu przez innych pracowników Orlen Ochrony, został doprowadzony przez policję do siedziby Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Jak zaznaczyła prokurator, zgodnie z procedurą podejrzany, który był wcześniej leczony psychiatrycznie będzie poddawany badaniom przez dwóch biegłych lekarzy.

KW

Czytaj dalej:

Zaatakowany pracownik Orlen Ochrona jest w stanie ciężkim, ale stabilnym

Sondaż IBRiS: Ogromna liczba Polaków nie chce krzyży w urzędach

Onkolog gej, który nie cierpi PiS. "Wyborczej" powiedział, za co chwali rząd

Bodnar przegrał w sądzie ws. Polski Press. Koniec sporu o przejęcie tytułu

Orlen "łupi" kierowców? Oto powody, dla których płacimy więcej za benzynę

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo