Nieoficjalnie: Brat mężczyzny poszukiwanego za morderstwo na Nowym Świecie zatrzymany

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak powiedział, że policjanci ze stołecznego "terroru" zatrzymali 27-latka poszukiwanego od roku listem gończym. Źródło: flickr.com, CC BY-SA 2.0
Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak powiedział, że policjanci ze stołecznego "terroru" zatrzymali 27-latka poszukiwanego od roku listem gończym. Źródło: flickr.com, CC BY-SA 2.0
Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak powiedział, że policjanci ze stołecznego "terroru" zatrzymali 27-latka poszukiwanego od roku listem gończym. PAP nieoficjalnie ustalił, że zatrzymany mężczyzna est bratem Sebastiana Włodarczyka poszukiwanego do sprawy zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie.

Zatrzymanie 27-latka

"Policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji nieustannie prowadzą akcje mające na celu zatrzymanie niebezpiecznych przestępców. Podczas ostatniej takiej realizacji dotarli pod niemalże 30 adresów w Warszawie, na terenie powiatów piaseczyńskiego i wołomińskiego oraz w okolicach Olsztyna" - przekazał PAP nadkomisarz Sylwester Marczak.

Rzecznik KSP wskazał, że zatrzymali m.in. poszukiwanego od roku listem gończym 27-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę dwóch lat więzienia za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. "W trakcie przeszukania mieszkania, w którym przebywał, policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram amfetaminy i mefedronu, telefony komórkowe, nośniki danych i pieniądze" - podkreślił.

"Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut za posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Brat podejrzanego o morderstwo na Nowym Świecie 

Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, 27-latek jest bratem Sebastiana Włodarczyka, jednego z trzech poszukiwanych do sprawy zabójstwa 29-latka na początku maja na Nowym Świecie w Warszawie.

Zarówno Prokuratura Okręgowa w Warszawie, jak i Komenda Stołeczna Policji, zaznaczyły, że nie wypowiadają się w sprawach powiązań rodzinnych. "Zapewniam jednak, że stołeczni policjanci nie ustają w działaniach poszukiwawczych i kontynuują czynności związane z ustalaniem sprawców przestępstw, w tym sprawców zabójstwa na Nowym Świecie. Ta sprawa jest dla nas priorytetowa" - zapewnił rzecznik KSP.

Przypomnijmy, że śródmiejscy policjanci opublikowali na stronie internetowej wizerunki wszystkich trzech poszukiwanych w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. Oprócz wspomnianego 23-letniego Sebastiana Włodarczyka poszukiwani się również 24-letni Dawid Mirkowski z Warszawy i 27-letni Łukasz Goławski. 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo