Zakrapiana impreza prokuratury z Poznania. To oni ścigają Giertycha

Prokuratura, która zajmują się sprawą Giertycha, imprezowała pod Poznaniem. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Pixabay/Canva
Prokuratura, która zajmują się sprawą Giertycha, imprezowała pod Poznaniem. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Pixabay/Canva
73 osoby z poznańskiej prokuraturze 2 i 3 czerwca szkoliły się w pałacu w Będlewie niedaleko Poznania. Szkolenie zakończyło się zakrapianą imprezą. „ Pracownicy i śledczy doskonalili swoją wiedzę m.in. rozpracowywania mafii vatowskich” - informuje „Fakt”. Nie wiadomo, czy przy alkoholu bawiono się za swoje, czy za pieniądze podatników.

Giertych i prokuratura z Poznania

Prokuratorzy z Poznania w ostatnich latach oskarżali m.in. policjantów odpowiedzialnych za śmierć Igora Stachowiaka oraz byłego senatora Józefa Piniora w sprawie o korupcję. Są także zaangażowani w sprawę byłego wicepremiera Romana Giertycha. Szef prokuratury regionalnej Jacek Motawski został pozwany przez mecenasa Giertycha – za wypowiedzi na jego temat – przypomina „Fakt”.

Polecamy:

Jan Śpiewak ostro: To byłoby naplucie w twarz ofiarom afery reprywatyzacyjnej

To się musiało tak skończyć. Cieślak rezygnuje z funkcji ministra

Szkolenie w pałacu, zakrapiana impreza

Anna Marszałek, rzecznik prasowy prokuratury, przekazała mediom, że szkolenie w pałacu w Będlewie dotyczyło m.in. przestępstw dotyczących karuzeli VAT, metod wyłudzania danych, cyberataków, zmian procedury karnej oraz spraw administracyjno-organizacyjnych.

„Fakt” zainteresował się najbardziej „wieczorem integracyjnym”. Impreza zaczęła się w czwartek około 20.00 i skończyła o 2.00 w nocy. Był alkohol i tańce, a także profesjonalny DJ.

Według Anny Marszałek „jeśli na stołach pojawił się alkohol, to nie zakupiono go z pieniędzy na organizację szkolenia”. 

Prokuratura w Poznaniu nie podała kosztów szkolenia, zasłaniając się kwestiami proceduralnymi. „Fakt” wystąpił o to w trybie dostępu do informacji publicznej. Do publikacji artykułu informacja nie nadeszła.

KW

Czytaj dalej:

Jest akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi Piotrowi Kraśce

Szef MON o szerszym dostępie do broni. "Trzeba podchodzić rozsądnie"

Nieoficjalnie: Brat mężczyzny poszukiwanego za morderstwo na Nowym Świecie zatrzymany

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka