Paulo Sousa zostanie w najbliższych godzinach zwolniony z pracy trenera brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Źródło: Paulo MCD Sousa
Paulo Sousa zostanie w najbliższych godzinach zwolniony z pracy trenera brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Źródło: Paulo MCD Sousa

Paulo Sousa wywieziony na taczkach. Siwy bajerant zwolniony z kolejnego klubu

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Paulo Sousa zostanie w najbliższych godzinach zwolniony z pracy trenera brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Decyzja w sprawie byłego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski jest efektem kolejnej ligowej porażki zespołu prowadzonego przez portugalskiego szkoleniowca.

Jak powiedział PAP bliski współpracownik Sousy, prawdopodobnie ostatnim spotkaniem pod wodzą Portugalczyka będzie sobotni pojedynek ligowy z Internacionalem Porto Alegre.

"Niestety jest bardzo prawdopodobne, że Paulo rozstanie się z Flamengo niebawem lub ewentualnie poprowadzi jeszcze najbliższe spotkanie" - sprecyzował.

Decyzja już podjęta

Deklaracja pragnącego zachować anonimowość współpracownika Sousy pokrywa się z ustaleniami dziennikarzy wydawanej w Rio de Janeiro gazety "O Dia".

Według brazylijskiego dziennika władze Flamengo podjęły już decyzję o zwolnieniu Sousy, a jego prawdopodobnym następcą może zostać portugalski szkoleniowiec Pedro Martins, który prowadzi obecnie grecki Olympiakos Pireus.

Głównym powodem zwolnienia Sousy jest słaba postawa Flamengo w Serie A, gdzie klub z Rio de Janeiro zajmuje 14. miejsce.

Kierowany przez Portugalczyka zespół w rozegranym w środę wieczorem na wyjeździe spotkaniu z Bragantino przegrał 0:1. Ekipa gospodarzy od 70. minuty grała w osłabieniu po ukaraniu przez sędziego jednego z graczy czerwoną kartką.

Krótko po zakończeniu tego pojedynku doszło do spotkania kierownictwa Flamengo, które miało rozpocząć analizę warunków, na jakich zostanie rozwiązany kontrakt z Portugalczykiem.

Kierownictwo myśli jak zapłacić Sousie karę

Według dziennikarzy "O Dia" włodarze brazylijskiego klubu mają m.in. zastanawiać się obecnie nad sposobem wypłaty Sousie kary za przedterminowe rozwiązanie dwuletniej umowy o pracę. Kwota ta opiewa na ponad 1,3 mln euro.

"Paulo Sousa nie będzie dłużej trenerem Flamengo, a kierownictwo klubu już rozpatruje sposób, w jaki zostanie rozwiązany kontrakt. Czas Portugalczyka w +Szkarłatno-Czarnych+ dobiegł końca" - podkreślono.

Sousa rozpoczął pracę we Flamengo w styczniu, krótko po niespodziewanej rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Polski szykującej się do baraży o mundial w Katarze. Ostatecznie jego miejsce zajął Czesław Michniewicz, z którym po spotkaniu ze Szwecją, wygranym 29 marca przez biało-czerwonych 2:0, polscy piłkarze wywalczyli awans do mistrzostw świata.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport