Problemy z dostępem do bankowości internetowej. Prace serwisowe w wielu bankach

W wielu bankach zapowiedziano prace serwisowe. Wiązać się to będzie z trudnościami w dostępie do bankowości internetowej. (fot. Flickr/Stojkovic)
W wielu bankach zapowiedziano prace serwisowe. Wiązać się to będzie z trudnościami w dostępie do bankowości internetowej. (fot. Flickr/Stojkovic)
W sobotę i niedzielę zaplanowano prace serwisowe w wielu bankach. Oznacza to, że klienci mogą mieć trudności z dostępem do serwisów internetowych oraz aplikacji mobilnych.

Utrudnienia w PKO BP

12 czerwca od godziny 00:00 do 12:00 nie będzie można skorzystać z serwisu internetowego i telefonicznego w PKO BP. Oznacza to, że klienci w tym czasie stracą dostęp do iPKO, iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking, a także możliwość płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". Nie będzie można również pobierać informacji o rachunkach, dostępnych środkach oraz inicjować płatności w ramach otwartej bankowości (Open Banking).

Poza tym w serwisie PKO BP w godz. 0:00-3.00 wystąpią utrudnienia w płaceniu kartą w internecie, dodatkowo w godz. 3.00-12.00 w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

— W czasie przerwy: iPKO Biznes mobile będzie niedostępna w godz. 00:00-12:00, aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych tylko za pomocą BLIK. Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać — komunikuje bank.

ING również z utrudnieniami

W ING BSK w nocy z 11 na 12 czerwca (z soboty na niedzielę) od godz. 00:00 do godz. 04:30 zaplanowane zostały prace serwisowe. Jak poinformował bank, od 00:00 do 01:00 mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji wpłat kartą w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie off-line.

— Od 00:30 do 04:30 nie będą dostępne przelewy Express Elixir i przelewy na telefon BLIK. W tym czasie możesz skorzystać z przelewów BlueCash — czytamy na stronach banku ING BSK.

Prace serwisowe w Getin Banku i Credit Agricole

Getin Bank rozpocznie prace serwisowe  już w sobotę, 11 czerwca, o 23:50, i potrwają do 6:00 w niedzielę 12 czerwca. W tym czasie nie będzie można zalogować się do bankowości mobilnej i internetowej.

W nocy z soboty na niedzielę przewidziano również problemy z dostępem do serwisów Credit Agricole.

— Dzień dobry, w nocy z soboty na niedzielę (11/12.06), od 00:00 do 7:00 nie będą dostępne: serwisy CA24 (eBank, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online, BLIK. W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę — poinformował bank na stronach internetowych. Dodano również także, że gotówka wpłacona we wpłatomacie zostanie zaksięgowana po zakończeniu przerwy.

Przerwa techniczna w Nest Banku

W Nest Banku prace techniczne rozpoczęły się już w ostatni czwartek, ale będą kontynuowane również w najbliższy weekend.

— 11 czerwca (sobota) od godz. 7:00 do północy nasza bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działać tylko w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że będziecie mogli zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, sprawdzić stan konta i zlecić przelew do realizacji po zakończeniu niedostępności — podał Nest Bank.

Według informacji podanych przez bank, w sobotę klienci nie będą mogli skorzystać z BLIKa, Visa Mobile oraz z przelewów natychmiastowych, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Z kolei 12 czerwca, w niedzielę, od godziny 0:00 do 09:00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna Nest Banku będą całkowicie niedostępne.

— Oznacza to, że: nie zalogujecie się do naszej bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, nie skorzystacie z BLIKA ani Visa Mobile, nie będziecie mogli potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności ani zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej — zakomunikował Nest Bank.

W komunikacie podkreślono, że w tym czasie klienci będą mieli możliwość płacenia kartą płatniczą, także za pomocą Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit Pay, Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów używając karty płatniczej.

Utrudnienia w Toyota Bank

W Toyota Banku prace serwisowe planowane są na niedzielę, 12 czerwca, miedzy 7:00 a 12:00.

— W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do Systemu Bankowości Elektronicznej, Automatycznego Serwisu Telefonicznego, wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności. W godzinach 10:00 – 12:00 mogą dodatkowo wystąpić utrudnienia w płatnościach kartowych — podano na stronach Toyota Banku.


RB


Czytaj także:

Morawiecki kontra Leszczyna. „500 Plus to rewolucja politycznej wyobraźni”

Afera w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy. Wojewoda mazowiecki wściekły

"Komisja Europejska okradła Polskę z pieniędzy". Chodzi o kopalnię Turów

HGW honorowym obywatelem Warszawy. Prof. Dudek: Platformie to nie zaszkodzi


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka