Kolejne transfery do Zjednoczonej Prawicy.
Kolejne transfery do Zjednoczonej Prawicy.

Niespodziewany transfer do Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie Gowina reaguje

Redakcja Redakcja Porozumienie Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Andrzej Sośnierz został wykluczony z Porozumienia po tym, jak koło poselskie Polskie Sprawy wzmocniło Zjednoczoną Prawicę. Dla Jarosława Gowina taka sytuacja była nie do przyjęcia. PiS ma w tej chwili 236 "szabel" w Sejmie.

- W związku z przyłączeniem się koła Polskie Sprawy do obozu rządowego prezydium Porozumienia jednogłośnie podjęło decyzję o usunięciu z partii posła Andrzeja Sośnierza. Nie ma naszej zgody na współpracę z rządem PiS - oświadczył w środę Jarosław Gowin. 

Poseł Andrzej Sośnierz wraz z Agnieszką Ścigaj, Zbigniewem Girzyńskim i Pawłem Szramką należą do koła Polskie Sprawy, które postanowiło współpracować ze Zjednoczoną Prawicą. Szramka nie wejdzie jednak w porozumienie z PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym. 

Czytaj: Agnieszka Ścigaj w rządzie, wiadomo czym się zajmie. Premier Morawiecki ma już plan

Nowy koalicjant PiS

- Po wielu rozmowach merytorycznych, po wielu rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu - informował premier Mateusz Morawiecki. 

Po spotkaniu prezydium Porozumienia zapadła decyzja, aby usunąć z szeregów Sośnierza. - Postanowiliśmy wykreślić z członkostwa w Porozumieniu Andrzeja Sośnierza, który jak się dowiadujemy, będzie wspierał rząd PiS. Nie ma zgody na to, aby członkowie Porozumienia w jakikolwiek sposób wspierali działania rządu PiS - powiedziała Magdalena Sroka, rzeczniczka partii Gowina. 

- Porozumienie z kołem Polskie Sprawy dotyczy wspólnych głosowań, wspólnych propozycji programowych, ogólnie szeroko rozumianego wspierania rządu. Nie przewiduje startu w przyszłorocznych wyborach ze wspólnej listy. To ewentualny temat na przyszłość - stwierdził w rozmowie z PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Podobny układ partia rządząca zawarła przed rokiem z Kukiz'15. 

Zobacz: 

Tusk ma pomysł na odzyskanie władzy. To postulat, który wcześniej głosiła Lewica

Wyspa Węży wciąż areną walk. Ukraińcy wyeliminowali 49 Rosjan, a to nie wszystko

Smutna wiadomość właśnie obiegła Polskę. Nie żyje Tadeusz Gołębiewski


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka