Morawiecki uderza w Tuska. Chodzi o budowę muru na granicy polsko-białoruskiej

Premier Mateusz Morawiecki w nagraniu, które zamieścił w mediach społecznościowych zaatakował Donalda Tuska. Źródło: Mateusz Morawiecki/Facebook
Premier Mateusz Morawiecki w nagraniu, które zamieścił w mediach społecznościowych zaatakował Donalda Tuska. Źródło: Mateusz Morawiecki/Facebook
Premier Mateusz Morawiecki w nagraniu, które zamieścił w mediach społecznościowych zaatakował Donalda Tuska. Wypomniał szefowi PO, że ten uważał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "nie chce zbudować żadnego muru". Tymczasem zapora na granicy z Białorusią jest już na ukończeniu.

W krótkim filmie, który Morawiecki zamieścił w czwartek na Facebooku, przedstawiono archiwalne wypowiedzi szefa PO Donalda Tuska dotyczące budowy zapory, a także fragment wystąpienia premiera podczas wizyty na granicy.

Nagranie zostało opatrzone komentarzem: "Jak miało być według Donalda Tuska w sprawie zapory na granicy z Białorusią? A jak było naprawdę? Zapraszam na 60 sekundową lekcję skutecznej polityki!".

Morawiecki wypomina Tuskowi 

W archiwalnym nagraniu słyszymy, jak Tusk mówi, że jest zaniepokojony sytuacją na naszej wschodniej granicy, a ten niepokój jest "niestety uzasadniony".

- Dziś pojawił się pomysł budowy muru i z tym doświadczeniem, jakie mamy - ja mówię o tym bardzo wprost - oni nie chcą zbudować żadnego muru - mówił szef Platformy w innym fragmencie nagrania. - Przez ostatnich kilka miesięcy widzimy festiwal nieudolności - zaznaczył Tusk.

Na koniec pada wypowiedź premiera Morawieckiego z jego wizyty na granicy: - Polska granica to jest świętość, ten który nie potrafi obronić swojej granicy jednocześnie też naraża się na ogromne niebezpieczeństwo.

- Polska, Polacy należą do tych państw, tych narodów, które bronią swoich granic, bo ta granica jest też uświęcona krwią, krwią naszych przodków. Dlatego jest ona naszą świętością - podkreśla szef rządu.


Mur na granicy polsko-białoruskiej 

W czwartek kończą się prace przy budowie bariery fizycznej na 187 kilometrach podlaskiego odcinka granicy. Powodem budowy zapory w postaci pięciometrowego stalowego płotu - zwieńczonego drutem kolczastym - była presja migracyjna wywołana działaniami reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Również w czwartek w Kuźnicy (Podlaskie) odbędzie się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, wiceszefa tego resortu Macieja Wąsika oraz Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Tomasza Pragi.

Ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej, dzięki której mogła powstać bariera fizyczna na granicy polsko-białoruskiej Sejm uchwalił 14 października. Ustawa weszła w życie 4 listopada, natomiast budowa zapory ruszyła 25 stycznia 2022.


MP

Czytaj dalej:
Lubię to! Skomentuj112 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka