W piątek w Solinie otworzono ośrodek turystyczny Grupy PKL i PFR. Udział w ceremonii brał Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP/Darek Delmanowicz
W piątek w Solinie otworzono ośrodek turystyczny Grupy PKL i PFR. Udział w ceremonii brał Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP/Darek Delmanowicz

Morawiecki w Solinie. "W czasach rządów PO wyprzedano majątek narodowy"

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 87
W piątek w Solinie otworzono ośrodek turystyczny Grupy PKL i PFR. Wszyscy, którzy są ciekawi ośrodka PKL nad Soliną, będą mogli wybrać się podróż koleją gondolową. Na ceremonię otwarcia przyjechał premier Mateusz Morawiecki, który zaznaczył, że inwestycja była możliwa dzięki naprawie finansów publicznych.

- Nowy ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych (PKL) to ważna inwestycja gospodarcza, to dodatkowe setki miejsc pracy w przemyśle turystycznym - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia ośrodka turystycznego w Solinie.

Zwiększenie możliwości turystycznych w Polsce 

- Ta inwestycja (nowy ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych - PAP) zwiększa możliwości turystyczne dla mieszkańców Polski dla wszystkich turystów zagranicznych, ale to jednocześnie ważna inwestycja gospodarcza, to dodatkowe setki miejsc pracy (...) w całym przemyśle turystycznym - stwierdził premier.

Szef rządu podkreślił, że inwestycja ta nie powstałaby, gdyby nie wzorcowa współpraca znakomita współpraca między rządem a samorządem.

- Pokazaliśmy tutaj ogromną skuteczność, sprawczość. Ta inwestycja powstała w półtora roku - podkreślił. 


"Inwestycja powstała dzięki naprawie finansów publicznych"

Mateusz Morawiecki podczas konferencji wspomniał również o tym, że bardzo dobrze zna te obszary. – Spaliśmy tutaj pod namiotami z moją rodziną, przepiękne miejsca, przyroda nietknięta ludzką ręką – wspominał szef rządu.

Podkreślił, że "nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych, gdyby nie brak konieczności wyprzedania majątku".

- Dokonaliśmy repolonizacji w wielu miejscach - stwierdził szef rządu. Dodał, że jednym z przykładów jest repolonizacja Polskich Kolei Linowych. - To dzięki temu nowy inwestor Polski Fundusz Rozwoju mógł zainwestować dodatkowe 200 mln zł w ostatnich paru latach, tylko w ostatnich trzech latach - wskazał.

Szef rządu zapowiedział, że na kolejne kilka lat planowane są "jeszcze większe inwestycje turystyczne, krajobrazowe". - Takie, żeby można było z jednej strony zarabiać, a z drugiej strony - zwiększać atrakcyjność turystyczną i przez to możliwości podziwiania polskich krajobrazów przez Polaków i turystów z zagranicy - stwierdził.

- W czasach rządów PO wyprzedano (...) majątek narodowy naszych firm, różnych, właśnie takich jak Polskie Koleje Linowe - przekonywał szef rządu.

Dodajmy, że dzięki kolei gondolowej nad Soliną turyści będą mogli podziwiać spektakularne widoki na krajobrazy Bieszczadów, w tym na tutejsze połoniny. Wagonikiem kolei PKL ze stacji początkowej Plasza dotrzemy wprost na Górę Jawor, gdzie z wieży widokowej oraz tarasu widokowego, będziemy mogli zobaczyć pokonaną trasę koleją linową, monumentalną zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości należące do Gminy Solina.


MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo