W Internecie pojawiło się nagranie ukazujące skuteczność ataków na rosyjski sprzęt wojskowy na południu Ukrainy. (fot. YouTube)
W Internecie pojawiło się nagranie ukazujące skuteczność ataków na rosyjski sprzęt wojskowy na południu Ukrainy. (fot. YouTube)

Tak Ukraińcy dewastują rosyjską armię. Piorunujące nagranie jak z gry komputerowej

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
W sieci pojawiło się nagranie ukraińskiej 59. Oddzielnej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej im. Jakowa Handziuka, na którym widać, jak Ukraińcy rozprawiają się ze sprzętem wojskowych Rosjan na południu kraju.

Na nagraniu udostępnionym w sieci ukraińscy żołnierze pokazują skuteczność swoich ataków w walce z Rosjanami na południu Ukrainy. 

Ukraińcy niszczą wroga dzięki broni z Zachodu

— Ukraińcy coraz częściej atakują rosyjską infrastrukturę wojskową głęboko za linią frontu dzięki nowej broni z Zachodu — twierdzi amerykański Instytut Studiów nad Wojną. 

— Zwiększone możliwości sił ukraińskich w zakresie uderzeń na krytyczne rosyjskie instalacje wojskowe przy użyciu przekazanych przez Zachód systemów HIMARS pokazują, jak zachodnia pomoc wojskowa zapewnia Ukrainie nowe i potrzebne zdolności wojskowe — mówią eksperci.

Ukraińska armia wycofała się z Lisiczańska

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał informację o wycofaniu się ukraińskiej armii z Lisiczańska w obwodzie ługańskim. Był to ostatni bastion Ukrainy w tym regionie.


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka