Ławrow przeszedł samego siebie. Na takie słowa nikt by nie wpadł

Szef rosyjskiej dyplomacji wezwał świat do ochrony praw międzynarodowych, gdyż jego zdaniem "świat ewoluuje w skomplikowany sposób". (fot. PAP)
Szef rosyjskiej dyplomacji wezwał świat do ochrony praw międzynarodowych, gdyż jego zdaniem "świat ewoluuje w skomplikowany sposób". (fot. PAP)
Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ wystąpił z kolejnym kuriozalnym apelem. Polityk wezwał wszystkie strony na świecie do działań mających na celu ochronę praw międzynarodowych. Jego zdaniem "świat ewoluuje w skomplikowany sposób".

Podczas, gdy Rosja jest oskarżana przez zachodnie kraje o łamanie międzynarodowego prawa poprzez inwazję na Ukrainę, Ławrow po raz kolejny pojawia się ze swoimi kuriozalnymi komentarzami.

Przywódcy UE wezwali Moskwę do przestrzegania nakazu międzynarodowego trybunału sprawiedliwości, który nakazał Rosji wycofanie się z Ukrainy.

Ławrow w Wietnamie

Jak podaje Reuters, Ławrow, podczas spotkania z wietnamskim dyplomatą Bui Thanh Son w Hanoi, przemawiał przez tłumacza.

— Wietnam jest kluczowym partnerem Rosji w ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej), a stosunki obu krajów opierają się na historii i wspólnej walce o sprawiedliwość — oznajmił Ławrow.

Bliskie stosunki Rosji z Wietnamem sięgają jeszcze czasów sowieckich. Hanoi jak dotąd nie potępiło rosyjskiego najazdu na Ukrainę. Wizyta Ławrowa w stolicy tego kraju zbiega się z obchodami dziesiątej rocznicy "kompleksowego partnerstwa strategicznego" obu państw.

Wkrótce szef rosyjskiego MSZ uda się do Indonezji, by wziąć udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych G20.


RB

Zobacz: 

Koszmarny wypadek polskiego autobusu w Rumunii. Nie żyje kierowca

Izraelska gazeta użyła frazy "polskie obozy śmierci". Reakcja polskiego MSZ

Służby interweniowały w biurach Kopacz i Kierwińskiego. Zakrojona akcja

Trzaskowski otworzył plac w Warszawie i pochwalił się zielenią. "Betonoza", "źle wygląda"

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka