Plac Pięciu Rogów po remoncie. Fot. Twitter/Rafał Trzaskowski
Plac Pięciu Rogów po remoncie. Fot. Twitter/Rafał Trzaskowski

Trzaskowski otworzył plac w Warszawie i pochwalił się zielenią. "Betonoza", "źle wygląda"

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Prezydent stolicy pochwalił się długo wyczekiwanym remontem Placu Pięciu Rogów. Rafał Trzaskowski przekazał, że chciał, aby w tym punkcie było więcej zieleni, ale ratusz nie mógł zrobić niczego więcej. Aktywiści z Miasto Jest Nasze nie zostawiają na nim suchej nitki.

- Plac Pięciu Rogów po przebudowie jest już otwarty! Po raz pierwszy w historii pojawiła się tu zieleń, a zamiast pełnego samochodów zbiegu ulic z nieprzyjaznym przejściem stworzyliśmy tu wygodną przestrzeń miejską. Dla pieszych, rowerzystów, do spotkań - ogłosił we wtorek Rafał Trzaskowski. 

Jak widać, pierwsze spotkania za mną. Już teraz zapraszam wszystkich na plac Pięciu Rogów, a przed nami kolejne zmiany - na ul. Chmielnej, Zgoda czy Kruczej. Budujemy "nowe centrum Warszawy" - dodał włodarz stolicy. 

  

Zobacz: 

Mało zieleni na Placu Pięciu Rogów 

Jak sam przyznał Trzaskowski, ratusz zabiegał o znacznie więcej zieleni, ale projekt na to nie zezwalał. - Bardzo się cieszę, że to miejsce tak wygląda, że jest estetyczne i że wprowadziliśmy tu tyle zieleni, ile mogliśmy. Trwała dyskusja z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Rzeczywiście, historycznie zieleni tutaj nie było. Zmieniliśmy to, co mogliśmy. Ponadto, tego typu miejsca nie są łatwe do remontu - przekonywał prezydent Warszawy. Koszt inwestycji w centrum stolicy wyniósł ok. 19 mln złotych. 

Zakończony remont Placu Pięciu Rogów został skrytykowany przez miejskich aktywistów, którzy zwracają uwagę na brak zieleni. - Pieniądze z budżetu miasta wydane na drzewa i zieleń to mądra inwestycja w przyszłość. Każda złotówka wydana na betonowanie przestrzeni miasta to pieniądze stracone bezpowrotnie. W czasach kryzysu klimatycznego nie stać nas na tak kosztowne błędy - zauważył Łukasz Porębski z MJN. 

 

"Betonoza" 

- Więcej betonu nie mieli? - pytał Jan Śpiewak. 

- Ogromne rozczarowanie, źle to wygląda. Byłem przedwczoraj i miałem wrażenie jakby wokół mnie było morze jednolitego betonu. Parę drzewek to niestety za mało - krytykował Trzaskowskiego internauta Mariusz. 

A Wam, jak się podoba odnowiony Plac Pięciu Rogów? 

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka