Piotr Müller proponuje zakład Izabeli Leszczynie. Poszło o obniżenie podatków

Piotr Müller proponuje zakład Izabelli Leszczynie. Źródło: commons.wikimedia.org
Piotr Müller proponuje zakład Izabelli Leszczynie. Źródło: commons.wikimedia.org
Izabeli Leszczynie nie podoba się, w jaki sposób partia rządząca chwali się obniżeniem podatków. Oskarżyła ona m.in. Piotra Müllera o manipulacje w tej sprawie. Rzecznik rządu postanowił odpowiedzieć na zarzuty i zaproponował posłance PO zakład.

Izabela Leszczyna dość aktywnie udziela się w mediach. W ostatnim czasie skupiła się na temacie obniżenia podatków przez PiS. Posłanka PO zarzuca politykom partii rządzącej manipulacje faktami i stwierdza, że obciążenia finansowe w rzeczywistości rosną.

"Dzień bez manipulacji to dla #PiS dzień stracony. Właśnie Piotr Müller mówi o historycznej +obniżce+ podatków. PRZYPOMNIJMY JAK JEST NAPRAWDĘ: PIT + składka zdrowotna w czasach #PO = 19,75%, PIT + składka zdrowotna dzisiaj „dzięki” #PiS = 21%" – tłumaczy Leszczyna. 


Müller proponuje zakład Leszczynie

Na zarzuty Izabeli Leszczyny odpowiedział sam zainteresowany Piotr Müller, który uważa, że posłanka Platformy Obywatelskiej się myli. Aby tego dowieść, rzecznik rządu zaproponował zakład. 

"Pani Poseł, robimy prosty zakład? Umowa o pracę 4000 zł brutto/mc. Jeżeli było to więcej na rękę w 2015 niż w 2022 to wpłacam stukrotność różnicy na cele społeczne. Jeżeli w 2022 jest to więcej na rękę niż w 2015 to Pani wpłaca stukrotność tej różnicy. Zgoda?" – proponuje Müller. 

PiT z 17 do 12 proc.

W piątek, 1 lipca, w życie weszły zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, które m.in. obniżyły niższą stawkę podatkową z 17 do 12 proc. Z niższej stawki skorzystają wszyscy, którzy rozliczają się z wykorzystaniem skali podatkowej, a więc pracownicy, zleceniobiorcy, emeryci i przedsiębiorcy rozliczający się w ten sposób.

Przedsiębiorcy, którzy nie rozliczają się z wykorzystaniem skali podatkowej, mogą również od piątku skorzystać z częściowego odliczenia składki zdrowotnej. Od piątku powróciło także preferencyjne rozliczenie osób samotnie wychowujących dzieci na zasadach sprzed 2022 r.

MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka