Krwawe ataki na Ukrainie. Ostrzelano bloki mieszkalne. Jest wiele ofiar

Rosyjska armia ostrzelała cele w obwodach charkowskim, mikołajowskim i donieckim. Służby informują o ofiarach oraz o poszukiwanych pod gruzami zaginionych osób. (fot. Flickr)
Rosyjska armia ostrzelała cele w obwodach charkowskim, mikołajowskim i donieckim. Służby informują o ofiarach oraz o poszukiwanych pod gruzami zaginionych osób. (fot. Flickr)
Minionej doby Rosjanie ostrzelali obiekty m. in. w obwodzie charkowskim, mikołajowskim i donieckim. Są ofiary.

Ostrzał obwodu charkowskiego

— W ciągu ostatniej doby armia rosyjska ostrzelała Charków i cztery powiaty obwodu charkowskiego na wschodzie Ukrainy — poinformował szef władz tego regionu Ołeh Syniehubow. Zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Ostrzelano rejony iziumski, bohoduchiwski, czuhujiwski i charkowski. Nocą zaatakowano rakietami dzielnice Osnowiańską i Słobidską w Charkowie.

W sobotni wieczór w miejscowości Peczenihy wskutek ostrzału zapalił się budynek mieszkalny, w którym zginęła 20-latka. Łącznie w obwodzie zostały ranne tego dnia trzy osoby. Ostrzały spowodowały zniszczenia, w tym mieszkań i szkoły, i pożary.

Atak w obwodzie mikołajowskim

W rejonie basztańskim doszło do ataku ze strony sił rosyjskich.

— 16 osób doznało obrażeń wskutek rosyjskiego ostrzału prywatnych budynków mieszkalnych w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy w ciągu ostatniej doby — poinformowała w niedzielę za pośrednictwem Telegramu przewodnicząca rady obwodu mikołajowskiego Hanna Zamaziejewa.

— Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do naszych placówek służby zdrowia i otrzymują niezbędną pomoc — dodała.

Szef władz obwodowych Witalij Kim napisał na Telegramie, że w sobotę ostrzelana została hromada (gmina) szyrokiwska, a także kilka wsi w hromadzie bereznehuwackiej w rejonie basztańskim oraz wieś Zasilla w rejonie witowskim.


Zaginieni po ostrzałach w obwodzie donieckim

W wyniku rosyjskiego ostrzału bloków mieszkalnych w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim zginęło jak dotąd 15 osób. Na miejscu w cały czas trwają poszukiwania ludzi, którzy utknęli pod gruzami.

Służby ratunkowe, cytowane przez Suspilne, przekazały, że pod gruzami może być 25 osób, w tym najprawdopodobniej dziecko. Z trzema osobami - według policji - udało się nawiązać kontakt.

Służby przekazały, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż siły rosyjskie uderzyły w Czasiw Jar czterema rakietami typu Uragan.

— Trudno ustalić dokładną liczbę rannych i zabitych wskutek takiego ataku, to będzie wiadome za kilka dni. Specjalnie uderzyli w środku nocy, kiedy ludzie już zasypiają, żeby było jak najwięcej ofiar — powiedział Suspilnemu Ołeh Kyrnycki z policji obwodu donieckiego. Dwa 4-piętrowe bloki mieszkalne ostrzelano w sobotę wieczorem.


RB

Czytaj także:

Andrij Melnyk nie jest już ambasadorem w Berlinie. Zełenski go zwolnił

Premier wstrząśnięty tym, co zobaczył na spotkaniu z Tuskiem w Szczecinie

To koniec. Prezydent Sri Lanki poddał się, rezydencja premiera w ogniu

Wróciła Love Parade pod zmienioną nazwą. Zobacz zdjęcia

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka