"On chce zdetonować", "odsuńcie się". Nagrali moment, gdy szaleniec kładzie pocisk

Moment położenia pocisku. fot. EmisjaTV/Twitter
Moment położenia pocisku. fot. EmisjaTV/Twitter
W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z położenia pocisku podczas zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ze względu na zagrożenie ewakuowano uczestników marszu i inne osoby w promieniu 200 m.

Krakowskie Przedmieście. Nagranie z momentu położenia pocisku

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa Ukraińskiego na Wołyniu w 1943 r. Zarejestrowano na nim moment położenia pocisku. Nagranie na Twitterze sygnowano emisjaTV.

"Czy on chce tutaj detonować coś" - komentowały osoby biorące udział w zgromadzeniu, widząc mężczyznę o ekscentrycznym wyglądzie. Po chwili najwyraźniej zdały sobie sprawę z zagrożenia. Słychać krzyki: "proszę wyprowadzić tego pana", "policja", "odsuńcie się od tego".

Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia

Policyjni antyterroryści ok. 20.30 zabezpieczyli pocisk, który był przyczyną ewakuacji na Krakowskim Przedmieściu.

"Pocisk został zabezpieczony w beczce do przewozu materiałów niebezpiecznych" - powiedział PAP nadkom. Sylwester Marczak z KSP. Policja nie udziela oficjalnych komentarzy, ale wiadomo, że chodzi o pocisk o dużej sile rażenia.

W poniedziałek po godzinie 19 na wysokości budynku przy Krakowskim Przedmieściu 64 policja ewakuowała uczestników liczącego 350 osób zgromadzenia i osoby przebywające w promieniu 200 metrów. Teren został wygrodzony. Policja zaapelowała o omijanie tego rejonu.

"Mężczyzna wyjął z plecaka i położył na ziemi niebezpieczny przedmiot" - powiedział PAP nadkom. Sylwester Marczak.

Na miejscu wezwano pirotechników. Ok godz. 21 w rejonie zdarzenia przywrócono ruch pieszy, chwilę później ZTM poinformowano o przywróceniu normalnego kursowania linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518.

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo