Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Policja: sytuacja jest bardzo poważna

Pocisk został zabezpieczony przez pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. fot. KSP
Pocisk został zabezpieczony przez pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. fot. KSP
Niebezpieczne zdarzenie na Krakowskim Przedmieściu. Pewien mężczyzna zostawił na ziemi podejrzany przedmiot. Policja przekazała, że był to pocisk. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miał on dużą siłę rażenia. Na miejscu wciąż pracują służby. Wszystkie osoby w promieniu 200 metrów zostały ewakuowane.

Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Na miejscu policja i pirotechnicy

Na wysokości budynku przy Krakowskim Przedmieściu 64 policja ewakuowała uczestników zgromadzenia i osoby przebywające w promieniu 200 metrów. Policja informuje, że sytuacja jest bardzo poważna i apeluje o omijanie tego rejonu.

Czytaj: Specjalny status dla Polaków. Zełenski skierował do Rady Najwyższej projekt ustawy

"Mężczyzna wyjął z plecaka i położył na ziemi niebezpieczny przedmiot. Na miejscu pracują pirotechnicy" - powiedział PAP nadkom. Sylwester Marczak. Trwają czynności. Na miejscu są też antyterroryści. Ewakuowano zarówno uczestników odbywającego się właśnie zgromadzenia, jak i wszystkie osoby w promieniu 200 m.


"Sytuacja jest bardzo poważna i apelujemy o omijanie tego rejonu" - powiedział rzecznik stołecznej policji.

Aktualizacja: Pocisk zabezpieczony, służby wciąż działają na miejscu

"Zgromadzenie na Krakowskim Przedmieściu zostało ewakuowane, gdy jeden z mężczyzn wyjął pocisk z plecaka i pozostawił go na deptaku. Z zatrzymanym 31-latkiem trwają czynności. Mężczyzna był wcześniej notowany. Policyjni pirotechnicy wyznaczyli 200-metrową strefę bezpieczeństwa" - przekazała warszawska policja.

Pocisk został zabezpieczony przez pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Służby wciąż pracują na miejscu.


Czytaj dalej: 

SW

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo