HIMARS-y zniszczyły kolejny cel ważny dla Rosjan. Śmieszne tłumaczenia najeźdźcy

W mieście Kadijewka w obwodzie ługańskim doszło do ataku na rosyjski skład amunicji. Źródło: Twitter
W mieście Kadijewka w obwodzie ługańskim doszło do ataku na rosyjski skład amunicji. Źródło: Twitter
Do ataku na rosyjski skład amunicji doszło w mieście Kadijewka w obwodzie ługańskim. Siły ukraińskie użyły do zniszczenia najprawdopodobniej amerykańskich wyrzutni HIMARS, które widać na nagraniach w mediach społecznościowych. Oficjalna wersja najeźdźcy jest zgoła odmienna.

W piątek rano agencja prasowa UNIAN poinformowała o wybuchach, które było słychać w tymczasowo okupowanej Kadijewce. Jak się okazało po licznych nagraniach opublikowanych w sieci, w mieście płonie rosyjski skład amunicji.

Oficjalna wersja Rosjan 

Jak się okazuje Rosja ma znowu odmienną wersję. Oficjalna wersja powielana przez najeźdźcę to pożar, który powstał w wyniku zapalenia się saletry amonowej.

Przypomnijmy, że swoją "oficjalną wersję" Rosjanie mieli także przy poniedziałkowym ostrzale w Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim. Wówczas również ukraińska armia zniszczyła rosyjski magazyn amunicji. 

Siły ukraińskie odpierają szturm wroga

Siły ukraińskie odparły w czwartek rosyjskie szturmy na dwóch kierunkach: słowiańskim i donieckim – poinformował w czwartek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Na kierunku słowiańskim wojska rosyjskie ostrzeliwały m.in. Iwaniwkę, Barwinkowe i Konstantynówkę. Przeprowadziły też atak lotniczy na okolice wsi Majaky. Siły ukraińskie skutecznie odbiły rosyjski szturm na wieś Kurulki.

Siły rosyjskie ostrzeliwały pozycje ukraińskie na całej linii frontu na kierunku donieckim, a także infrastrukturę cywilną w okolicach m.in. Nju-Jorka, Sołedaru i Biłohoriwki. Wojska rosyjskie próbowały nacierać w okolicach Werchniokamjanskego i Kamjanki, ale zostały zmuszone do odwrotu przez siły ukraińskie.

Na kierunku charkowskim siły rosyjskie usiłowały utrzymać zajęte pozycje. Ostrzeliwały kilka miejscowości, w tym Charków, i przeprowadziły atak lotniczy w pobliżu Petriwki. Na kierunku południowobużańskim wojska rosyjskie ostrzeliwały cywilną i wojskową infrastrukturę niedaleko miejscowości Tawrijske w obwodzie chersońskim.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka