Ogromny pożar w Sankt Petersburgu. Płonęła wielka powierzchnia zakładu

Ogromny pożar w wielkiej, rosyjskiej metropolii.
Ogromny pożar w wielkiej, rosyjskiej metropolii.
W dzielnicy Kolpinsky w Sankt Petersburgu o godz. 6 czasu moskiewskiego zapaliło się 2,4 tys. metrów kwadratowych powierzchni warsztatu stolarskiego. Wstępnie źródła rosyjskie nie podają informacji o poszkodowanych, doszukując się przyczyn rozprzestrzenienia ognia.

Pożary od momentu napaści na Ukrainę zdarzają się w Rosji często i to w różnych miejscach. Do dzisiaj nie wiadomo, kto stoi za podpaleniami, bo aż trudno uwierzyć w przypadek, który dzieje się niemal codziennie. Tym razem w niedzielę rano spłonął warsztat stolarski w dzielnicy Kolpinsky w Sankt Petersburgu.  

Czytaj: Ogromny pożar w Moskwie. Pali się centrum biznesowe, trwa ewakuacja

Kilka pożarów w ciągu jednej doby

Służby otrzymały wiadomość o pożarze dokładnie o godzinie 06:00 czasu moskiewskiego. Czterdzieści pięć minut później nadano mu drugi stopień zagrożenia, a w końcu - trzeci. Do akcji wkroczyło dziesięć jednostek sprzętu specjalnego i 45 osób związanych z Ministerstwem Sytuacji Nadzwyczajnych. Ogień zajął aż 2,4 tys. m kwadratowych powierzchni warsztatu stolarskiego.  


Co ciekawe, nie był to jedyny incydent ostatniej doby. W dzielnicy Wsiewołożsk w obwodzie leningradzkim tliło się na dachu stawianego wieżowca w kompleksie mieszkaniowym Enfield. Z kolei w obwodzie moskiewskim w miejscowości Lyubertsy służby otrzymały zgłoszenie o pożarze na dwóch balkonach bloku mieszkalnego. Na miejscu zjawili się terenowi przedstawiciele resortu spraw nadzwyczajnych i - jak ogłosiły rosyjskie media - opanowali sytuację.  

Zobacz: 

Lewandowski zadebiutował w sparingu z Realem! Z jakim numerem grał?

Wyzywali zwykłych słuchaczy Kaczyńskiego w Kórniku. Wulgarny protest zwolenników opozycji

Piszą o Polsce na świecie. Nasz kraj w czołówce państw, które się zbroją z powodu inwazji


GW

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka